Zpět na » Liga mistrů » Wenger si na Spartu věří

Liga mistrů - Wenger si na Spartu věří

0

Líbilo se

05.08. - Trenéra londýnského Arsenalu, Arséna Wengera, čeká spolu s jeho svěřenci po dvou letech návrat na letenský stadion pražské Sparty. Právě v roce 2005 se londýňané střetli v základní skupině Ligy mistrů se Sparťany a oba duely tehdy vyhráli. Angličané si věří i v letošním ročníku 3. předkola nejprestižnější evropské klubové soutěže.

V sezóně 2005/2006 se první duel odehrál na Spartě, kde domácí přivítali Angličany ještě s francouzským kanonýrem Henrym. Ten zařídil dvě branky Arsenalu, díky kterým hosté vyhráli. V domácí odvetě na dnes již zastaralém Highbury inkasovali pražané ještě o jednu branku více, jednou se znovu trefil Henry, k němu se dvěma góly přidal Van Persie. Letenští se tehdy v obou utkáních nezmohli ani na jeden gól.

Letos se ve 3. předkole Ligy mistrů Sparta s Arsenalem nejdříve střetne znovu na svém domácím stadionu, a poté zavítá na nově postavený stánek Londýňanů, Emirates Stadium. V kádru klubu z hlavního města Anglie už však nepůsobí obávaný střelec Henry, který v létě přestoupil do španělské Barcelony. Dres Gunner obléká ale jiná, v česku velmi dobře známá fotbalová star, tou je kapitán české reprezentace a sparťanský odchovanec Tomáš Rosický.

„V kádru soupeře jsou sice zkušení hráči ostřílení mezinárodními zápasy, ale my disponujeme dostatečnou kvalitou, abychom se probojovali do hlavní fáze Ligy mistrů. Cítím, že zápasy, které nás s českým mistrem čekají, se budou lišit od vzájemných duelů zpřed dvou let. Sparta potřebovala tým a nyní se mi zdá být silnější, než byla předloni. Vypadá to, že první zápas v Praze odehrajeme místo úterka až ve středu, a to je pro nás výhodné. Neděli předtím budeme mít totiž na programu těžký zápas Premier League proti Fulhamu a každý den odpočinku navíc nám přijde vhod. Naší výhodou je i skutečnost, že nemusíme za soupeřem cestovat příliš daleko,“ pověděl na stránkách anglického klubu francouzský trenér anglického celku, Arséne Wenger.

/ arsenal.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články