Zpět na » Liga mistrů » Ohlasy pražských S na los 3. předkola LM

Ohlasy pražských S na los 3. předkola LM

0

Líbilo se

03.08. - FotbalPortal Vám přináší reakce hráčů a trenérů pražské Sparty a Slavie na své soupeře ve 3. předkole Ligy mistrů. Letenští se střetnou se slavným Arsenalem Londýn, na sešívané čeká v případě postupu z 2. předkola věhlasný nizozemský Ajax Amsterodam.

„Neděláme z losu žádnou tragédii. Dostali jsme jednoho z nejtěžších možných soupeřů, ale vzhledem k vývoji losu jsme s tím již museli počítat. Arsenal nepotřebuje rozsáhlý komentář. Je favoritem, ale my jdeme do utkání s cílem uspět,“ řekl na tiskové konferenci trenér Sparty Michal Bílek. „Celý los jsme samozřejmě komentovali, ale na první slova se mě neptejte. Nebylo to nic dramatického, v osudí už zbyla pouze silná mužstva a opravdu nebylo z čeho vybírat. My se navíc na dvojzápas s Arsenalem těšíme. Je to špičkový evropský tým a je dobře pro celý český fotbal, že se představí na Letné,“ pokračoval Bílek. A koho před samotným losem kouč Sparty viděl v souboji se svými svěřenci? „Já tipoval skotské Rangers,“ dodal.

Letenské zastupovali ve švýcarském Nyonu člen představenstva Přemysl Beneš a vedoucí mužstva David Simon. „Ještě před losem jsme se potkali se zástupci Arsenalu a bavili jsme se o tom, že bychom si mohli zopakovat vzájemné souboje. Při losu jsme navíc seděli přímo vedle sebe, takže po zaznění naší dvojice to bylo celkem zajímavé,“ pověděl Simon. „Je to ohromně atraktivní soupeř, který přiláká spoustu diváků a bude přenášen do celé Evropy. Pro Letnou to bude velký svátek,“ dodal na závěr.

Obránce spraťanského celku, Michal Kadlec, k těžkému losu řekl: „Chtěl jsem Skoty, umíme na ně. Teď se prostě budeme muset naučit hrát také na Angličany. Míč je kulatý a stát se může všechno. Arsenal je vynikající mužstvo, má celou řadu skvělých individualit a určitě patří k favoritům celé Ligy mistrů. My mu však budeme chtít cestu do základní skupiny co nejvíce znepříjemnit. Začínáme doma, věřím, že skvělí fanoušci nás poženou za vítězstvím. V případě nadějného domácího výsledku se v odvetě již může stát cokoliv.“ Sparta s londýnským Arsenalem už zkušenosti má, v roce 2005 se s ním utkala v základní skupině Ligy mistrů. Oba duely tehdy skončily vítězně pro Angličany, střelec Henry se trefil v obou utkáních a k němu se poté přidal i Van Persie. Francouzský kanonýr však od letošního léta působí ve španělské Barceloně, podle Kadlece to ale nic neznamená. „V obou zápasech nás tehdy prakticky porazil Henry. Ten již nemůže Arsenalu pomoci, třeba to bude v zápase rozhodující. Hráči Arsenalu jsou samozřejmě vynikající i bez Henryho. Jsou také však lidé jako my, dělají chyby. My těchto chyb budeme chtít využít a podívat se na úkor Londýňanů do základní skupiny Ligy mistrů,“ zakončil své hodnocení mladík Kadlec.

Další sparťanský hráč, Jiří Kladrubský, si přál skotský Celtic, na Arsenal se však velmi těší. „Je to asi nejtěžší soupeř, jaký nás mohl potkat. V tipovačce v kabině jsem měl napsaný Celtic, ale v osudí bylo i množství dalších hratelnějších mužstev. Každopádně se o postup popereme. Mohou nám pomoci vynikající fanoušci. Pokud doma dáme branku a neinkasujeme, naše šance se hodně zvednou,“ řekla letní posila letenského mužstva.

Druhý pražský celek, Slavia, může narazit na věhlasný nizozemský celke Ajax Amsterodam. Nejdříve však musí uspět v odvetě se slovenskou Žilinou v rámci 2. předkola Ligy mistrů.

„O losování jsem se vůbec nezajímal, soustředím se na středeční odvetný zápas. Ajax Amsterodam pro nás znamená další motivaci. Pokud odvetu zvládneme, čeká nás soupeř s velkou tradicí a slavným jménem, ale napřed musíme postoupit,“ uvedl trenér Slavie Karel Jarolím.

Svůj názor přidala i největší letní posila sešívaných, Vladimír Ĺ micer: „Napřed si musíme právo změřit síly s Ajaxem vybojovat doma se Žilinou, ale zdá se mi, že proti Holanďanům hraji skoro pořád, vždyť s reprezentací jsme s nimi hráli tolikrát. Bude to určitě velice těžký soupeř, i když myslím, že vloni do Ligy mistrů nepostoupili, vyřadila je Kodaň.“

„Napřed nás čeká práce v Praze, kdy musíme do třetího kola postoupit, ale motivaci do tohoto zápasu máme velikou. Bude to určitě atraktivní pro naše fanoušky. Ajax má slavné hvězdy, ale také řadu mladých hráčů,“ zhodnotil los Mickael Tavares.

„Pokud postoupíme přes Žilinu, čeká nás atraktivní soupeř, ale na druhou stranu to není nikdo z těch top, co jsme mohli dostat. Když už to mělo být zvučné jméno, tak to měl být spíš někdo ze Ĺ panělska nebo z Anglie, ale myslím si, že i Ajax je velice atraktivní,“ řekl kapitán Slavie, Stanislav Vlček.

/ sparta.cz, slavia.cz

Nejnovější články