Zpět na » Liga mistrů » Preview kvalifikace EURO 2008 - 22.8

Liga mistrů - Preview kvalifikace EURO 2008 - 22.8

0

Líbilo se

22.08. - Pouhé tři měsíce zbývají do chvíle, kdy bude známo 14 národních výběrů, které změří své síly na evropském šampionátu EURO 2008, jehož pořadatelskými zeměmi jsou Rakousko a Ĺ výcarsko. Ve středu pokračuje kvalifikace šesti duely a v akci se představí také několik kandidátů na účast v závěrečném turnaji.

Ve středu jsou na programu některá utkání ze skupin A, D, E, F.

Největší pozornost se bude soustředit na skupinu A, jelikož z šesti duelů, které jsou ve středeční kvalifikaci na programu, budou tři ovlivňovat pořadí v tabulce této skupiny. První příčku hájí s pětibodovým náskokem na Srbsko, Portugalsko a Finsko reprezentace Polska. Náš severní soused má oproti srbskému a portugalskému výběru náskok dvou odehraných utkání, oproti Finsku jsou pak Poláci ve výhodě pouze jedním duelem.

Trio pronásledovatelů Polska má ve středeční kvalifikaci šanci dotáhnout se na vedoucí tým tabulky. Poláci při svém posledním kvalifikačním utkání v červnu senzačně podlehli v Arménii tamní fotbalové reprezentaci, a postarali se tak o motivaci srbskému výběru, který naposledy před dvěma měsíci porazil Finsko 2:0. Pokud se Srbům podaří v Belgii zvítězit, stáhnou náskok vedoucího týmu na pouhé dva body. Opačnou situaci řeší právě belgický výběr, který po červnových domácích prohrách s Portugalskem a Finskem ztrácí na druhé Srbsko už sedm bodů a vidina účasti na závěrečném evropském turnaji se mu vzdaluje.

Portugalci, kteří okupují třetí příčku skupiny A, zavítají do Arménie, která se do posledního kola kvalifikace nedokázala prosadit. Pak však přišly duely s Kazachstánem a Polskem a vše bylo jinak. Arménský národní výběr se začal dotahovat na lídry skupiny a v září bude bojovat se Srbskem a Polskem o účast v Rakousku a Ĺ výcarsku. Posledním mužstvem se čtrnácti body v tabulce je výběr Finska, který musí doufat v remízu nebo prohru jak Srbska, tak také Portugalska, aby se dotáhl na vedoucí Polsko. Stane se tak ale pouze za předpokladu, že seveřané zvítězí nad sedmým Kazachstánem.

Jedním utkáním pokračuje kvalifikace také ve skupině F, kde o body do tabulky bude bojovat reprezentace Severního Irska a Lichtenštejnska. Irové se po výhrách nad Ĺ panělskem a Ĺ védskem v březnu usadili na vedoucí pozici této skupiny, poté však nedokázali na své výsledky navázat a nyní jsou na třetí příčce s tříbodovou ztrátou na první Ĺ védsko a dvoubodovou na Ĺ panělsko. Neúspěchy severoirského výběru stály místo kouče Lawrieho Sancheze, jehož od 1. června nahradil trenér Nigel Worthington.

Zbylé dva kvalifikační duely jsou souboji mezi týmy ze spodních příček dvou skupin. Ve skupině D, kde bojuje o postup i český národní výběr, přivítá San Marino reprezentaci Kypru. Sedmý tým skupiny E, Estonsko, bude o body bojovat s posledním celkem této skupiny Andorou. Seveřany povede do bojů s andorským výběrem nový kouč Viggo Jensen. Oba týmy budou bojovat o své vůbec první body v této kvalifikaci.


UEFA EURO 2008

Kvalifikace

Datum Skupina
Čas
22/08 A Finland 19:00 Kazakhstan
22/08 E Estonia 19:00 Andorra
22/08 F Northern Ireland 19:45 Liechtenstein
22/08 A Belgium 20:45 Serbia
22/08 D San Marino 21:00 Cyprus
22/08 A Armenia 21:00 Portugal

Ve středu se hraje také několik přátelských utkání.

Přátelská utkání
22. srpna
Albania v Malta
Austria v Czech Republic
Belarus v Israel
Bosnia-Herzegovina v Croatia
Bulgaria v Wales
Denmark v Republic of Ireland
England v Germany
F.Y.R. Macedonia v Nigeria
Greece v Spain
Hungary v Italy
Iceland v Canada
Latvia v Moldova
Lithuania v Turkmenistan
Luxembourg v Georgia
Montenegro v Slovenia
Norway v Argentina
Romania v Turkey
Russia v Poland
Scotland v South Africa
Slovakia v France
Sweden v United States
Switzerland v Netherlands
Ukraine v Uzbekistan

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články