Zpět na » Liga mistrů » Preview: Austria Vídeň - FK Jablonec

Liga mistrů - Preview: Austria Vídeň - FK Jablonec

0

Líbilo se

15.08. - Ve čtvrtek se představí v Poháru UEFA v zápase proti Austrii Vídeň severočeský Jablonec, který si start v pohárové soutěži zajistil finálovou účastí v domácím poháru proti Spartě Praha.

Do Vídně odcestovali Jablonečtí ve středu, když před půl deváté ráno nasedli do rychlovlaku Pendolinu. Cestu si hráči zpestřili různě. Bobok, Zelenka, Svátek a Kordula hráli karty, ostastatní si většinou četli nebo spali.

Ve Vídni zažije Jablonec obnovenou premiéru v pohárové Evropě, ve které se neobjevili Jablonečtí již devět let. I přes nepříliš povedený vstup do nového ligového ročníku si před zápase druhého předkola s Austrií v Jablonci věří.

"Kdybychom se v tom nepovedeném startu měli pořád vrtat, škodili bychom sami sobě. Od pondělka se soustředíme na pohár, byla by velká škoda, kdyby se tady měl nějak negativně projevit vstup do ligy," řekl trenér Jablonce Luboš Kozel, pro kterého bude zápas s Austrií velkým svátkem. Ještě v loňské sezoně trénoval slávistickou rezervu v třetí lize, na kontě má odtrénované pouhé dva prvoligové zápasy.

Austria je považována za favorita, v minulých týdnech nabral třiadvacetinásobný rakouský mistr formu. "Oni mají útočnou fázi velmi dobrou, velmi silní jsou i při standardních situacích. A všiml jsem si, že rakouská liga je ještě tvrdší než naše, takže musíme být maximálně srdnatí a stateční. Jen tak můžeme myslet na úspěch," tvrdí Kozel.

Do zápasu nenastoupí pravděpodobně ani jeden z Čechů působících ve vídeňském klubu - exjablonecký David Lafata začne zápas pravděpodobně na lavičce, zatímco Ĺ těpán Vachoušek do zápasu určitě nezasáhne protože se zotavuje z operace kolene.

V metropoli nad Dunajem chce jablonecká výprava uhrát příznivý výsledek. "Pohárová matematika je jasná. Když vstřelíme gól a neprohrajeme, budu spokojený. Přijatelné by třeba byly i prohry 1:2 či 2:3," uvažoval před novináři Kozel. Rakušané však tvrdí, že zápas favorita nemá: "Výsledky sice zatím nemají, ale jinak nehrají vůbec špatně. A navíc se v Poháru UEFA budou chtít chytit," řekl trenér Austrie Georg Zellhofer.

Předpokládané sestavy:

Austria: Safár - Troyansky, Ertl, Schiemer, Majstorovic - Sulimani, Blanchard, Ačimovič, Lasnik - H. Aigner, Kuljic.
Jablonec: Ĺ pit - Fukal, Eliáš, Homola, Hamouz - Flachbart, Baranek, Kordula (Vácha) - Valenta, Rilke - Zelenka.

FotbalPortal.cz je mediální partner klubu FK Jablonec 97.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/fkjablonec.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články