Zpět na » Liga mistrů » Preview Sparta Praha - Arsenal

Liga mistrů - Preview Sparta Praha - Arsenal

0

Líbilo se

15.08. - Stejně jako Slavia, tak i její městský rival Sparta, bude ve středu večer bojovat o postupu mezi elitních dvaatřicet týmů, které si zahrají hlavní fázi nejprestižnější evropské klubové soutěže. Letenští hned ve 3. předkole narazí na slavný anglický Arsenal, jehož dres obléká také kapitán české reprezentace a odchovanec Sparty, Tomáš Rosický. FotbalPortal Vám utkání přinese v textovém ONLINE přenosu.

Nyonský los přisoudil Sparťanům hned před branami milionářské soutěže přetěžkého soupeře, avšak Pražané nevěší hlavu a do boje jdou s odvahou. Kapitán Sparty, Tomáš Řepka si ale nemyslí, že by šlo o zápas roku, jak se o utkání s Arsenalem v Česku hovoří. „Určitě je to velký zápas, ale neřekl bych, že je to zápas roku, nebo že když se nám to nepovede, že se podle toho bude Sparta celý rok hodnotit. Věřím, že když se nám to povede, postoupit do skupiny, tak nás to nakopne dopředu do další sezóny. Doufám, že se to povede a postoupíme do skupiny,“ řekl na předzápasové tiskové konferenci řízný stoper. Řepka nepřemýšlí nad ničím jiným, než nad účastí ve skupině Ligy mistrů. „Je jedno koho jsme dostali, protože vybírat si nemůžeme. Cíle pro Spartu jsou jasné a my se o to popereme, uděláme pro to maximum. A nic nemění na tom, jestli máme Arsenal, nebo papírově relativně slabšího soupeře. Prostě se o to musíme poprat a postoupit,“ pokračoval kapitán letenských.

Do sestavy Sparty by se měl vrátit také záložník Horváth, který nenastoupil k poslednímu ligovému zápasu v Plzni. Generálka na Arsenal se letenským příliš nevyvedla, s oslabeným plzeňským celkem vybojovali Sparťané jen bezbrankovou remízu, což není dobrá vizitka před tak těžkým utkáním, jaké Spartu ve středu čeká. „My jsme si vytvořili hodně šancí, ale neproměnili jsme je, takže jsme na tom pracovali a já věřím, že zítra bude vidět výrazný posun,“ řekl trenér Bílek.

Angličané přicestovali do Prahy až v úterý v podvečer. „Trénovali jsme dopoledne v Londýně, proto jsme do Prahy dorazili později,“ řekl trenér Arsenalu Wenger. Londýňanům se generálka na pohárovou středu vyvedla, v domácím utkání Gunners porazili Fulham 2:1, trefili se Van Persie a Hleb. Utkání poznamenal již v první minutě nehorázný kiks brankáře Arsenalu Lehmana, který malou domů přihrál přímo na nohu Healyho, který neváhal a zavěsil.

Gunners v létě opustila jejich ikona, francouzský útočník Henry, jenž se upsal španělské Barceloně. Wenger navíc nebude moci počítat s Adebayorem a dalšími. I přesto však zůstává v kádru Arsenalu mnoho kvalitních a zkušených hráčů.

„Přijeli jsme do Prahy pro dobrý výsledek, který nás uklidní do odvety. Nikdo nám tady nenatáhne červený koberec, abychom pohodlně vstoupili do Ligy mistrů. Sparta má silný tým a nás čekají dva zápasy s maximálním nasazením,“ pokračoval vůdce londýnské výpravy. „Nejprve chceme zvládnout středeční zápas, na ten se upírají naše myšlenky. Ale samozřejmě myslíme hodně vysoko, třeba i na finále Ligy mistrů,“ podotkl Wenger.

A co si myslí kouč anglického supercelku o kádru Sparty? „Mezi opory patří samozřejmě Řepka, líbí se mi i Kadlec. Další hráč, kterého znám, Ĺ imůnek, už přestoupil,“ zakončil tiskovou konferenci sympatický Wenger.

/ sparta.cz, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články