Zpět na » Liga mistrů » Preview Ajax Amsterodam - Slavia Praha

Liga mistrů - Preview Ajax Amsterodam - Slavia Praha

0

Líbilo se

15.08. - Ve středu večer se Slávisté v Holandsku již poněkolikáté pokusí o postup do hlavní fáze nejprestižnější evropské klubové soutěže zvané Liga mistrů. Pražanům bude v cestě stát věhlasný nizozemský celek Ajax Amsterodam. Utkání začne ve 20:30 v Amsterdam Aréně.

Sešívaní v generálce na středeční pohárové utkání uspěli v domácím ligovém zápase s Kladnem a zvítězili 2:0. Trefil se Volešák a z penalty navrátilec Vladimír Ĺ micer, ten však bude kouči Jarolímovi v úvodním střetnutí s Ajaxem chybět, a to kvůli žlutým kartám. S týmem k utkání neodcestoval Milan Černý, který se připravuje na návrat do ostrého soutěžního utkání, a také Ante Aračič, jenž se už delší dobu připravuje se slávistickým béčkem. Jinak do hlavní metropole Holandska odletěli všichni hráči a to včetně Ĺ micera, který nemůže nastoupit, a také Dušana Ĺ venta a Martina Latky, kteří pravděpodobně také nebudou do hry schopni zasáhnout. „Celou sezonu o takový zápas bojovali, proto si ho zaslouží alespoň vidět, pro mladé hráče je to určitě skvělá zkušenost,“ vysvětlil trenér Slavie.

„Byli bychom rádi, kdybychom si přivezli výsledek, který by nám dal naději do odvety. Víme, že nás čeká velice silný soupeř, kterému nesmíme dát ani metr volného prostoru,“
řekl kouč Jarolím k cílům svých svěřenců.

Ajax před několika dny opustil jeden z jeho klenotů, Wesley Sneijder, jenž se upsal slavnému Realu Madrid. Stejně jako Karel Jarolím, tak i jeho protějšek na lavičce holandského celku Henk ten Cate sledoval bedlivě svého soupeře. „Slavii jsem se svým asistentem viděl v odvetě se Žilinou, získali jsme všechny důležité informace. Další utkání jsme zhlédli na videu“ pověděl kouč Amsterodamu. „Slavia má výhodu v tom, že je v lepším herním rytmu, odehrála čtyři soutěžní zápasy,“ uvedl trenér Ajaxu. „Očekávám, že se bude ve středu hrát vyrovnaný fotbal. Oba týmy jsou dobře připravené,“ zakončil svou řeč k novinářům Henk ten Cate.

Také Ajaxu se generálka na pohárové utkání se Slavií vyvedla. V rámci poháru Johan Cruijff Cup zvítězil v utkání s PSV Eidhoven 1:0.

V Amsterdam Aréně se očekává třicetitisícová návštěva.

/ slavia.cz, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články