Zpět na » Liga mistrů » Salzburg čeká den D

Salzburg čeká den D

0

Líbilo se

28.08. - Rakouský Red Bull Salzburg má letos, tak jako tomu bylo i v minulé sezóně, velké ambice. První krok za úspěšnou sezónou čeká hráče rakouského celku už ve středu, souboj s ukrajinským Donteskem rozhodne o tom, zda si Salzburg zahraje základní skupina Ligy mistrů.

Sportovní ředitel rakouského klubu Oliver Kreuzer zápas vůbec nepodceňuje, ba naopak: „Je to zápas zápasů.“ Rakušané si vezou na Ukrajinu výhru 1:0 a jistě by se neradi ze soutěže poroučeli stejně rychle jako minulý rok, kdy je z předkola vyprovodila španělská Valencia.

Trapattoniho muže ale trápí forma, zejména v domácí T-Mobile Bundeslize se salzbruským nedaří. Dvě prohry a dvě remízy z posledních ligových vystoupení jim nezajišťují dobrou pověst. Chorvatský obránce Kovac ví, že jeho tým musí znovu ukázat bojovného ducha jako v minulém utkání s Donetskem. „Máme velice rychlé hráče, třeba Zicklera, Vonlanthena a Leitgeba, kteří jsou velice nebezpeční v protiútocích a brejkových situacích,“ myslí si Kovac.

Uvidíme ambiciózní rakouské mužstvo v základní části nejprestižnější klubové soutěže na starém kontinentě? Odpověď přinese středeční odveta obou celků, která se uskuteční na stadionu Shakhtaru.

Katka Pleskotová / uefa.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články