Zpět na » Liga mistrů » Solidarita návštěvníků FotbalPortal.cz

Solidarita návštěvníků FotbalPortal.cz

0

Líbilo se

29.08. - Včera krátce před čtvrtou hodinou odpolední zhasl život jednoho z mladých a talentovaných hráčů fotbalového světa. Dvaadvacetiletý Ĺ paněl Antonio Puerta nedokázal přemoci srdeční problémy, které ho zastihly během ligového duelu s Getafe a po několika dnech v strávených na nemocničním lůžku zemřel. V celém fotbalovém světě se okamžitě zvedla velká vlna solidarity.

Výjimkou nebyl ani náš portál. FotbalPortal.cz byl jedním z nejrychlejších informačních serverů českého internetu, který svým čtenářům a návštěvníkům informaci o úmrtí Antonia Puerty přinesl. Prakticky jen několik málo minut po umístění článku na portál začali fotbaloví fanoušci o této tragédii diskutovat.

Stačilo jen několik uživatelských komentářů a mezi návštěvníky FotbalPortal.cz se vytvořila jakási nepsaná dohoda, že po dobu jednoho týdne bude mít každý solidární uživatel ve svém profilu fotku zesnulého Antonia Puerty. Komentáře se tedy postupně jeden po druhém začali měnit a výsledkem byla takřka jednolitá řada fotografií španělského záložníka přetažena černou páskou.

Jako první s tímto nápadem přispěchal uživatel Djibril: „Myslím, že by nebylo špatné, kdyby si každý z nás dal jenom černou fotku nebo žádnou na tento týden...je to je nápad, ale ty jiné fotky mě přijdou v téhle situaci (brečící smajlík).“ Uživatel janoas byl pro změnu propagátorem umístění fotografie s černým pruhem: „Kto sa prida? dal som si fotku puerty na jeho pocest.“ Další uživatelé nečekali s odezvou příliš dlouho.

U článku o Puertově nešťastně skončeném životě se sešlo v době vydání tohoto článku nevídaných 144 komentářů a vesměs všechny vyjadřovali lítost nad touto událostí a upřímnou soustrast Puertově rodině a celému fotbalovému světu.

Dovolte mi, abych Vám, uživatelům a pravým fotbalovým fanouškům, jménem celého týmu FotbalPortal.cz poděkoval za tuto solidaritu.

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články