Zpět na » Liga mistrů » Preview Slavie Praha - Ajax Amsterodam

Liga mistrů - Preview Slavie Praha - Ajax Amsterodam

0

Líbilo se

29.08. - Blíž k účasti v základni skupině Ligy mistrů slávisté nikdy nebyli. Až dnes vykročí na hrací plochu, mnohým fanouškům vyvstane z mysli sedm let starý dvojzápas se Ĺ achťorem Doněck, který venku Slavia také vyhrála 1:0 a do domácí odvety šla tedy za stejného stavu jako dnes.

Jenže pamětníci v dresu Slavie nejsou, pouze trenér Karel Jarolím zažil duel s Doněckem z pozice asistenta trenéra Cipra. Hráči, kteří jsou nezatížení neúspěšnou minulostí, tak do zápasu jdou zdravě nabuzení a s vědomím, že pokud neprohrají budou prvními slávisty kteří vybojují v historii klubu účast v základní fázi Ligy mistrů.

"V prvním zápase jsme přivezli z Amsterodamu výborný výsledek a teď máme obrovskou motivaci postoupit. Dobře víme, co je ve hře," řekl na tiskové konferenci Vladimír Ĺ micer, hvězda Slavie. Ĺ micrův protivník Jaap Stam však kontruje: "Je to pořád padesát na padesát, nemáme důvod nevěřit si. Vstup do ligy se nám povedl a já doufám, že na to ve středu navážeme."

V zápase v Amsterodamu nedokázal Ajax vstřelit z několika vyložených šancí gól, Huntelaar dokonce ani neproměnil pokutový kop. V nadcházejících dvou ligových zápasech však vstřelil dohromady ústyhodných dvanáct branek. Trenér Jarolím však z jeho útočné síly strach příliš nemá. "Snad se Ajax vystřílel už v lize," tvrdí a dodává: "Nemám tým postavený k destrukci. Nesmíme sice bezhlavě útočit, ale budeme chtít hrát ofenzivněji než v prvním zápase, i když samozřejmě musíme být směrem dozadu maximálně obezřetní," uvedl Jarolím.

Ofenzivní síla Ajaxu nestraší ani Ericha Brabce, oporu defenzivní řady sešívaných. "Hlavně jim nesmíme dát tolik prostoru jako jejich soupeři v lize. To by byla velká chyba," říká letní posila Slavie.

Ve hře je prestiž, šest zápasů s kvalitními soupeři a také minimálně stodvacet milionů korun za pouhou účast v soutěži. Aby vyhráli, nesmí slávisté v závěru zápasu dopustit podobné drama jako před lety proti Doněcku. V psolední minutě inkasovali když se trefil Voroběj a v prodloužení inkasovali podruhé.

"Musíme na hřišti nechat duši, abychom se pak mohli podívat do zrcadla. A snad budeme ve čtvrtek v osudí při losování Ligy mistrů," tvrdí Brabec.

Slavii budou chybět marodi Latka se Ĺ ventem, Ajax se musí obejít bez záložníka Hedwigese Madura.

Zápas mezi Slavií a Ajaxem začíná ve středu v Praze na Strahově ve 20:30, hlavním rozhodčím je Dán Claus Bo Larsen. Zápas vysílá přímým přenosem ČT2.

Předpokládané sestavy:
Slavia:
Vaniak - Dřížďal, Suchý, Brabec, Hubáček - Krajčík, Ĺ micer, Tavares, Janda - Vlček, Ĺ enkeřík.
Ajax: Stekelenburg - Colin, Stam, Vermaelen, Emanuelson - Gabri (Delorge), Suarez, Heitinga - Kennedy, Huntelaar, Rommedahl.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články