Zpět na » Liga mistrů » Preview Jablonec - Austria Wien

Preview Jablonec - Austria Wien

0

Líbilo se

30.08. - Jednobrankovou ztrátu si přivezli fotbalisté Jablonce z Vídně, kde s Austrií prohráli 3:4. Aby postoupili, musí tedy vyhrát minimálně o jednu branku.

V domácí lize se chytli od té doby hlavně proti Českým Budějovicím, z čehož budou chtít nyní těžit. Domácí Chance Aréna bude zaplněná a diváci poženou fotbalisty do útoku. Vyhlídky na postup nejsou mizivé, přestože Jablonečtí u Dunaje dvakrát prohrávali o dvě branky.

Od zápasu ve Vídni Jablonečtí zlepšili činnost obrany a poprvé vyhráli, v lize porazili o uplynulém víkendu České Budějovice 1:0. Trenér Kozel si chce vzít ze zápasu s Budějovicemi příklad: „Víme že dobře kopou standartky a podle toho také budem tvořit sestavu. Budeme se snažit hrát nátlakově, stejně jako s Budějovicemi, oproti tomuto zápasu se sestava zase tolik měnit nebude. Ve Vídni jsme si dokázali, že se Austrii dávat góly dají. Snažíme se udělat všechno abychom zítra uspěli a i proto jsme oproti zvykům zvolili místní předzápasové soustředění.“

Po dlouhé době bude téměř celý kádr pohromadě. „ Prakticky kromě Vošáhlíka nikdo zdravotní problémy nemá,“ dodal Luboš Kozel.

Doma se v evropských pohárech představí Jablonec po devíti letech, naposledy jej doma vyřadil v Poháru vítězů pohárů kyperský Limassol.

Zápas mezi Jabloncem a Austrií Vídeň začíná v Chance aréně na Střelnici v 18:15, přímým přenosem jej vysílá ČT4 Sport, FotbalPortal.cz jej přinese v textovém on-line přenosu.. Hlavním rozhodčím je Řek Georgios Kasnaferis.

Podle Kozla má Jablonec naději na postup...
S jednobrankovou porážkou vyrazí zítra v podvečer k odvetnému utkání druhého předkola poháru UEFA bojovat hráči Jablonce proti rakouské Austrii Vídeň. Na předzápasové tiskové konferenci českého mužstva byli přítomni trenér Luboš Kozel, kapitán Miroslav Baranek a útočník Luděk Zelenka. Předzápasová tisková konference před pohárovým duelem proběhla v optimistickém duchu. Trenér Jablonce Luboš Kozel vidí šanci na postup. „ Výsledek 3:4 v pohárech se sice jen tak nevidí a jen potvrzuje že, Austrie je mnohem lepší mužstvo dopředu než dozadu. I porážka z Rakouska nám dává šanci a jsme za to rádi.“

S jakými záměry a v jaké sestavě domácí nastoupí, však domácí lodivod mnoho neprozradil. „Víme že dobře kopou standartky a podle toho také budem tvořit sestavu. Budeme se snažit hrát nátlakově, stejně jako s Budějovicemi, oproti tomuto zápasu se sestava zase tolik měnit nebude. Ve Vídni jsme si dokázali, že se Austrii dávat góly dají. Snažíme se udělat všechno abychom zítra uspěli a i proto jsme oproti zvykům zvolili místní předzápasové soustředění.“ Jablonecký kouč může po delší době počítat prakticky s celým kádrem. „ Prakticky kromě Vošáhlíka nikdo zdravotní problémy nemá,“ dodal Luboš Kozel.

Miroslav Baranek povede zítra náš klub s kapitánskou páskou do zápasu. „První utkání bylo velice specifické, když padlo nevídaných sedm branek. Oni těch gólů moc nedostávají ani nedávají a proto to pohárové utkání bylo jiné. Přesto mají výchozí pozici do odvety malinko lepší a my se pokusíme to manko co nejdříve smazat a vyhrát. Hrajeme doma, takže to je naše výhoda. Austria v součtu o gól vede, takže bych šance odhadl prozatím 60:40 pro Austrii, ale to se může rychle během utkání změnit,“ dodal kapitán jabloneckých fotbalistů.

Především díky dvěma gólům útočníka Zelenky je Jablonec i před odvetou stále ve hře. „Já neočekávám že by se to nějak otevřelo. Chtěli by jsme dostat do stavu, kdy budem postupový a pak by jsme to chtěli uhrát. Hlavně si musíme vytvořit šance a zachovat v nich chladnou hlavu. Pozitivní je, že se do šancí dostáváme, na tom budeme chtít zíjtra stavět,“ prozradil Zelenka.

... trenér Austrie věří v klidnější zápas
Před osmnáctou hodinou dorazil před hlavní tribunu Chance arény klubový autokar rakouské Austrie Vídeň, který přivezl k předzápasovému tréninku tým „fialek“.

Trenér Georg Zellhofer na tiskové konferenci oznámil, že jeho tým pracoval na obranné fázi a že zítřejší zápas bude jistě neméně zajímavý jako ve Vídni. Kouč Austrie Georg Zellhofer je před odvetným utkáním pozitivně naladěn. „Naše šance vidím velmi dobře.

V posledních zápasech jsme se zaměřili na obrannou fázi, ve které chceme hrát lépe. Prostě nesmíme opakovat chyby, ve kterých jsme třikrát inkasovali doma, to bylo opravdu hodně a věřím že zítřejší zápas bude velmi zajímavý. Budeme hrát chytřeji, nebudeme dělat tolik chyby v obraně a hrát bude muset náš soupeř. Nevěřím, že by nám byl schopen Jablonec dát znovu třeba tři, čtyři branky.


Hostující kouč bude mít k dispozici prakticky celý kádr. „Kromě dvou dlouhodobě zraněných hráčů, ke kterým přibyl v posledním utkání také Mezt s nataženým svalem. Celkem tu mám devatenáct borců,“ dodal kouč Austrie.

Za Austrii bude připraven nastoupit Lafata
Prakticky domů se vrací reprezentační útočník Austrie Víděň David Lafata. Ten dnes nastoupí na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou proti týmu, z kterého právě do Rakouska přestoupil. Tentokrát bude hájit barvy dresu soupeře a s rakouským týmem si hodlá odvést z Chance arény také postup do prvního kola poháru UEFA.

"Těším se moc. Strávil jsem zde asi nejkrásnější rok v mé kariéře a jsem rád, že se sem můžu opět podívat. Ikdyž tentokrát budu na opačné straně hřiště. Doufám, že ten návrat bude se šťastným koncem pro Austrii," tvrdí před zápasem a dodává: "Nějaký hecování už proběhlo před prvním zápasem. S klukama jsem se stihl pozdravit, mluvili jsme spolu, ale žádné velké hecování to nebylo."

Předpokládané sestavy:
Jablonec:
Ĺ pit - Fukal, Zábojník, Homola, Flachbart - Baranek, Kordula, Vácha, Hamouz - Svátek, Zelenka.
Austria: Safár - Ertl, Bak, Schiemer, Majstorovic - Saryiar, Blanchard, Ačimovič (Metz), Lasnik - Lafata, Kuljic.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal, FK Jablonec

Nejnovější články