Zpět na » Liga mistrů » Ti nejlepší z Ligy mistrů

Ti nejlepší z Ligy mistrů

0

Líbilo se

30.08. - Český reprezentační brankář a jednička londýnské Chelsea, Petr Čech, byl jedním ze čtyř nejlepších fotbalistů minulého ročníku milionářské soutěže, kteří byli oceněni dnes u příležitosti losování skupinové fáze nejprestižnější evropské klubové soutěže zvané Liga mistrů. Dalšími oceněnými jsou Maldini, Seedorf a Kaká.

Petr Čech převzal ocenění pro nejlepšího brankáře a byl jediným ze čtveřice nejlepších hráčů, kdo obléká dres jiného mužstva než vítěze loňského ročníku Champions League, tedy AC Milan. Český brankář v minulé sezóně odchytal pouze dva zápasy v základní skupině a poté se v brance Chelsea objevil až v jarní vyřazovací fázi. Podzimní část totiž narušilo zranění lebky, které Čech utrpěl v jednom z ligových utkání. Brankář Blues kromě ocenění získal také možnost být přítomen první části monackého losování.

Po Čechovi se na pódiu objevili už jen tři hráči oblékající dres AC Milan. Ocenění pro nejlepšího obránce uplynulé sezóny převzal veterán Paolo Maldini, jenž v athénském finále zvedl už popáté nad hlavu trofej pro nejúspěšnější tým Ligy mistrů. Nejlepším středopolařem byl vyhlášen Nizozemec Clarence Seedorf. Pro ocenění nejlepšího útočníka si dokráčela brazilská fotbalová superstar Kaká, který byl vůdčí osobností italského klubu v cestě za vysněnou trofejí. Kaká byl mimo jiné oceněn také jako nejlepší hráč uplynulé sezóny UEFA Champions League.

Nejlepší hráči UEFA Champions League 2006/07:

Nejlepší brankář: Petr Čech Chelsea FC
Nejlepší obránce: Paolo Maldini AC Milan
Nejlepší záložník: Clarence Seedorf AC Milan
Nejlepší útočník: Kaká AC Milan

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články