Zpět na » Liga mistrů » Co říká Slavia na los Ligy mistrů?

Co říká Slavia na los Ligy mistrů?

0

Líbilo se

31.08. - Pražská Slavia se v základní skupině Ligy mistrů střetne se stejným soupeřem, kterého dostala konkurenční Sparta ve 3. předkole této milionářské soutěže, je jím londýnský Arsenal. Čtvrteční monacký los přiřadil Slavii ještě Steau Bukurešť a jednoho z dvojice Sevilla FC či AEK Athens. Jaké hlasy se nesly ze Strahovského tábora?

Slávisté se v základní skupině mimo jiné potkají s kapitánem české reprezentace, Tomášem Rosickým, a jeho Arsenalem. Velmi zajímavá utkání přinese jistě také konfrontace se španělskou Sevillou. „To nejtěžší už máme za sebou, teď nás čeká ten pravý boj. O síle Arsenalu nemá smysl hovořit, dokládají to i jejich výsledky se Spartou. Tomáš Rosický si nás přál, tak se mu to splnilo,“ pověděl po losování skupinové fáze Ligy mistrů trenér Karel Jarolím. „Druhým soupeřem bude asi Sevilla, vítěz Poháru UEFA, to budou zajímavé zápasy. Pak zbývá cesta do Rumunska, bude to houževnatý soupeř, budou kousat, ale my se taky nedáme. Proti Steaue jsme už se Slavií hráli, vyhráli jsme 4:1 a remizovali 1:1, takové výsledky bych bral znovu,“ zavzpomínal Jarolím na třetí kolo Poháru UEFA z roku 1999.

Z monackého losu nebyl příliš nadšený Vladimír Ĺ micer. „Je to určitě těžký los. Abych byl upřímný, tak zrovna tyto soupeře jsem si opravdu nepřál. Arsenal už ukázal svoji sílu proti Spartě. Ve třetím koši byli určitě atraktivnější soupeři než je Steaua Bukurešť. Sevilla patří k nejlepším španělským klubům,“ řekl k soupeřům Ĺ micer. „Proti Arsenalu jsem hrál před devíti lety s Lensem. Doma jsme remizovali 1:1 a ve Wembley jsme vyhráli 1:0,“ zrekapitulovala svou bilanci s Arsenalem největší letní posila sešívaných.

Jeden z hlavních strůjců úspěchu nad nizozemským Ajaxem, brankář Martin Vaniak los okomentoval takto: „Je to relativně hratelnější skupina než ty ostatní. Tomáš Rosický si přál Slavii, tak se mu jeho přání splnilo, podívá se znovu do Prahy. Steaua nás asi taky nechtěla, ale když se nás bude držet štěstí, můžeme uspět.“

Spokojenost neskrýval kapitán sešívaných Stanislav Vlček, který se ze všeho nejvíc těší na londýnský Arsenal. „Je to slavný soupeř, bude to velká výzva, uvidíme, zda dopadneme lépe než Sparta,“ řekl střelec dvou branek z odvetného utkání s Ajaxem. „Sevilla vyhrála Pohár UEFA, pokud postoupí, bude to také zajímavé. Steaua, to mohlo být o něco lepší, ale člověk to neovlivní,“ dodal na závěr Vlček.

Arsenal i Bukurešť jsou pro Slavii jasným soupeřem. V pondělí se sešívaní dozvědí také jméno třetího soka, který vzejde z odloženého odvetného utkání 3. předkola Ligy mistrů.

/ slavia.cz, FotbalPortal.cz

Nejnovější články