Zpět na » Liga mistrů » Bílek: Cílem je postup do základní skupiny

Bílek: Cílem je postup do základní skupiny

0

Líbilo se

31.08. - Soupeřem pražské Sparty v prvním kole Poháru UEFA bude dánský tým BK Odense, rozhodl o tom páteční los v Monaku. Cíl sparťanů je jasný, postup do základní skupiny UEFA Cupu, alespoň tak mluvil po odhalení dánského soupeře trenér letenských, Michal Bílek.

Kouč Sparty Michal Bílek po pátečním losu příliš neřešil, s kým jeho svěřenci změří síly. „V této fázi bylo jedno, koho nám los přiřkne. Jasným cílem je postup do základní skupiny Poháru UEFA,“ konstatoval Bílek, který toho o dánském Odense zatím příliš neví. „O soupeři zatím chybí podrobnější poznatky, ale svou sílu určitě má. Dokázal suverénně přejít přes běloruský Minsk, kvalitu dokazuje také v zápasech dánské ligy. Očekáváme důrazný styl boje, takový spíše anglický styl fotbalu,“ řekl kouč Sparty. „Samozřejmě je v nás ještě určitě zklamání, ale nyní se chceme soustředit na další utkání, chceme v pohárové Evropě letos ještě něčeho dosáhnout,“ vzpomněl Bílek porážku s londýnským Arsenalem.

Obránce Sparty Michal Kadlec si z porážky s Arsenalem těžkou hlavu nedělal. „Po dvou porážkách od Arsenalu chceme všem dokázat, že fotbal hrát umíme. A nejlepším důkazem bude postup,“ řekl rázně letenský bek. Kadlec také zhodnotil sílu dánského soka: „Odense je určitě hratelný soupeř, budeme určitě chtít postoupit dále. My jsme si ani z možných variant soupeřů nevybírali, cíl by stejně zůstával stejný, tedy postupit do základní skupiny Poháru UEFA.“

Stejně jako pro trenéra Bílka, tak i pro sparťanského útočníka Libora Doška je Odense prakticky neznámým týmem. „Je to pro mě velká neznámá, ale nebylo z čeho vybírat,“ kostatoval vtáhlý forvard a vzápětí dodal: „Všichni soupeři v těchto fázích evropských pohárů mají svou kvalitu a my se s tím musíme poprat. Máme sílu na to, abychom přes Odense přešli do základní skupiny Poháru UEFA. Uděláme pro to všechno.“

Přímo v Monaku sledoval los prvního kola Poháru UEFA marketingový a obchodní ředitel Sparty Dušan Svoboda. Ten si o dánském soupeři Sparty myslí toto: „Zápasy s tímto týmem určitě nebudou lehké. Měli výborný start do ligy, prokazují dlouhodobě stabilní výkonnost. Ale pokud chce Sparta potvrdit své ambice, musí přes tento tým projít.“ Svoboda dodal, že Sparta se mezi činovníky ostatních evropských klubů těší uznání. „Mezi činovníky ostatních klubů má Sparta veliký kredit jakožto tradiční a úspěšný účastník evropských pohárů. My tento kredit musíme potvrdit,“ řekl Svoboda. „V Odense se narodil dánský pohádkář Hans Christian Andersen. Já doufám, že celý dvojzápas bude z pohledu Sparty také povedenou pohádkou,“ řekl na závěr marketingový a obchodní ředitel Sparty.

/ sparta.cz, FotbalPortal.cz

Nejnovější články