Zpět na » Liga mistrů » Preview UEFA Super Cup: AC Milan - Sevilla FC

Preview UEFA Super Cup: AC Milan - Sevilla FC

0

Líbilo se

31.08. - V pátek večer se na monackém stadionu Louise II. uskuteční tradiční měření sil dvou nejúspěšnějších evropských týmů minulé sezóny, vítěze Ligy mistrů a vítěze Poháru UEFA. Utkání mezi italským AC Milan a španělskou Sevillou FC však bude zejména poctou zemřelému záložníkovi španělského celku, Antoniu Puertovi, který zemřel na zástavu srdce.

Zápas měl být původně odložen, stejně jako odvetné utkání 3. předkola Ligy mistrů Sevilly s řeckým AEK. Na schůzce obou klubů se ale představitelé domluvili, že zápas Superpoháru pojmou jako poctu zesnulému Puertovi.

I přes smutný nádech utkání se v Monaku odehraje prestižní bitva. Ĺ panělé už si dvanáct kilogramů těžkou trofej jednou potěžkali, v minulé sezóně porazili španělskou Barcelonu 3:0. Italové však mají trofeje na kontě čtyři a jsou tak favority.

AC i Sevilla za sebou mají jen jedno ligové kolo, ze kterého nelze moc usuzovat. Sevilla zvítězila nad Getafe 4:1, právě v tomto utkání dvakrát zkolaboval Antonio Puerta, který následně zesnul v nemocnici. AC Milan zvítězil na hřišti Genoy 3:0.

Předpokládané sestavy:

AC Milan: Dida - Oddo, Nesta, Kaladze, Jankulovski - Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Kaká, Seedorf - Inzaghi

Sevilla FC: Palop - Hinkel, Fazio, Dragutinovič, Escudé - Keita, Poulsen, Jesus Navas, Duda - Kanouté, Luis Fabiano

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články