Zpět na » Liga mistrů » UEFA potrestala pět klubů

UEFA potrestala pět klubů

0

Líbilo se

08.09. - RSC Anderlecht, Fenerbahçe SK, S.S. Lazio, FC Dinamo Bucuresti a FK Crvena Zvezda, to jsou kluby, které disciplinární komise evropské fotbalové unie UFEA potrestala za nepřístojnosti v odvetných utkáních 3. předkola Ligy mistrů.

Kontrolní a disciplinární komise UEFA rozhodla, že belgický Anderlecht musí zaplatit pokutu 12 000 eur, a to za incidenty fanoušků v odvetném utkání třetího předkola nejprestižnější evropské klubové soutěže s tureckým Fenerbahce, které se uskutečnilo 29. srpna v Bruselu. Příznivci belgického klubu používali během utkání pyrotechniku a také se pokusili vniknout na hrací plochu. Prakticky stejného přestupku se dopustili i fanoušci tureckého Fenerbahçe, které bylo potrestáno pokutou 5 000 eur.

Italské Lazio, které postoupilo do hlavní fáze Ligy mistrů, musí ze stejných důvodů zaplatit pokutu 7 300 eur. Italští fandové se provinili v úvodním utkání třetího předkola Ligy mistrů v Římě v utkání s Dinamem Bukurešť, které se odehrálo 14. srpna. Trestu neunikl ani rumunský klub, jenž musí uhradit částku 5 500 eur.

Poslední m potrestaným klubem je srbská Crvena Zvezda. Srbští příznivci se v odvetném utkání v Bělehradě 28. srpna se skotským Rangers FC provinili také používáním pyrotechniky a potyčkami.

Všechny potrestané kluby se mohou do tří dnů proti uloženým trestům odvolat.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články