Zpět na » Liga mistrů » Co plánuje Platini?

Co plánuje Platini?

0

Líbilo se

04.09. - Jaké plány má s nejprestižnější evropskou klubovou soutěží ten nejpovolanější z nejpovolanějších, prezident evropské fotbalové unie UEFA Michel Platini? Změní se celý formát zavedené milionářské soutěže?

Tak tyto otázky vzbudilo představení nových změn, kterých se Liga mistrů zřejmě v nejbližších letech dočká. Jak Platini sliboval ve své kampani za zvolení prezidentem evropské fotbalové unie, přijdou změny, ty první má v plánu uskutečnit už v roce 2009.

Podle plánů smělého Francouze by tři nejvýznamnější fotbalové velmoci, Anglie, Itálie a Ĺ panělsko, měly mít zajištěná tři místa v základní fázi Ligy mistrů. Změnou je však zapojení vítězů národních pohárů těchto tří zemí. Ti by se měli utkat s dalšími třinácti vítězi jiných národních pohárů o další čtyři vstupenky mezi dvaatřicetičlennou milionářskou elitu. Platini dále chce, aby měl automatický postup do základní skupiny zajištěn větší počet týmů, tím by se podle bývalého francouzského fotbalisty nejprestižnější evropská klubová soutěž otevřela také pro menší kluby.

Další změny se týkají také chudšího bratra bohaté Ligy mistrů, Poháru UEFA, a také letního poháru evropské fotbalové unie UEFA, Intertoto Cupu, který by měl být z evropských pohárů vyškrtnut.

Další výraznou změnou, kterou Platini navrhuje, je přesunutí zápasů evropských pohárů do víkendových dnů, aby mohlo Ligu mistrů a Pohár UEFA sledovat více diváků.

Výkonný výbor UEFA bude nové návrhy posuzovat na svém zasedání v listopadu.

I přes tyto zásadní návrhy prezident UEFA Platini konstatoval: „Neměníme formát této soutěže.“

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články