Zpět na » Liga mistrů » G14 vrací úder!

G14 vrací úder!

0

Líbilo se

15.09. - O novém plánu reformy Ligy Mistrů jste jistě slyšeli. Jak na to reaguje organizovaná skupina nejmocnějších klubů?

"Jsme proti návrhu účasti pohárových vítězů. Kvalitě soutěže by to mohlo jenom uškodit," prohlásil generální manažer G14 Thomas Kurth.

Podle Platiniho návrhu by se Champions League zúčastnily například tři první týmy z Premier League a vítěz FA Cupu. Ĺ estnáctka týmů, které by vyhrály národní pohár, by měla samostatnou část kvalifikace a pak svojí vlastní skupinu v základní části Ligy Mistrů.

Celá věc byla prodiskutována PFSC (Professional Football Strategy Council), ale kvůli odporu Asociaci Evropských Profesionálních Fotbalových Lig (EPFL) odložil Platini finální hlasování o měsíc.

EPFL, která reprezentuje jak anglickou Premier Leguae tak například španělskou La Ligu, má možnost předložit alternativní řešení do konce října.

G14, která má ve svých řadách 18 klubů, zamýšlí rozšířit svůj "kádr". Tento krok má dokázat, že G14 není tak elitářská narozdíl od FIFA a UEFA a že G14 se zabývá i jinými kluby.

"Samozřejmě chápeme zájem UEFY a víme, že jsme neprezentovali všechny kluby, ale už jsme se rozhodli udělat tu změnu a rozšířit se," řekl Kurth agentuře Reuters. "Jestliže je toto kladná odpověd UEFY, tak doufáme, že je to první krok v řešení našeho problému."

Další téma, kde je UEFA + FIFA s G14 na ostří nože, jsou reprezentační přestávky, kdy mocné kluby dohnali dokonce jednání k soudu.

Katka Pleskotová / bbc.co.uk

Nejnovější články