Zpět na » Liga mistrů » Preview: Slavia - Steaua

Preview: Slavia - Steaua

Preview: Slavia - Steaua © -

0

Líbilo se

18.09. - Přinášíme Vám preview zítřejšího zápasu mezi Slavií a rumunskou Steau. Pro Pražany to bude velmi vyjímečný zápas, neboť zasáhnou premiérově do základní skupiny Ligy mistrů. Přineseme online textový přenos.

Na Strahově se tak očekává velký večer, pokud možno se sladkým koncem. Slávisté se do Ligy mistrů neprobojovali přes pět šancí, zvládli až pokus číslo šest. Na úvod své éry v Champions League mají nejschůdější zápas celé skupiny - v domácím prostředí přivítají Steau, rumunského vicemistra.

Právě se Steau by měla Slavia podle očekávání bojovat o postup do Poháru UEFA.

"Když chceme myslet alespoň na postup ze třetího místa do Poháru UEFA, tak by bylo příjemné doma vyhrát. Od úvodního výsledku se bude vše odvíjet," řekl dnes na tiskovce trenér Slavie Karel Jarolím. "Samozřejmě se na zápas těšíme. Ve skupině budeme chtít dokázat, že jsem se tam probojovali právem," dodal Jarolím.

Generálka na ligu se Slavii výsledkově nevydařila, poprvé v letošní sezoně ztratili v tuzemské soutěži body a pouze remizovali 0:0 s Baníkem Ostrava. Ovšem víkendovou remízu má za sebou i soupeř Pražanů, Steau remizovala s Rapidem Bukurešť 1:1.

Podle Karla Jarolíma, který zápas sledoval přímo na stadionu a přivedl tamější žurnalisty v úžas svojí pečlivostí, s jakou si zapisoval poznámky o hře Rumunů, nemá Steau oslnivou formu. Zatímco Slavia jde do vzájemného souboje v pozici lídra tuzemské ligy, jejich soupeř je ve své lize až sedmý. To ale podle Jarolíma neznamená vůbec nic.

"Je pravda, že Steaua šancí moc neměla. Hra našeho soupeře vycházela ze zabezpečené obrany. Ale samozřejmě podcenit nemůžeme nic, je to hodně těžký soupeř," uvedl Jarolím, kterému se ze Steauy nejvíce zalíbil útočník Dico. "Dokáže pokaždé něco vymyslet, dát hře myšlenku i sám zakončit," rozvedl Jarolím.

Utkání začne ve 20:45, přímým přenosem jej odvysílá ČT2, FotbalPortal.cz jej přinese v online textovém přenosu. Hlavním rozhodčím bude Portugalec Benquerenca.

Předpokládané sestavy:
Slavia: Vaniak - Krajčík, Brabec, Suchý, Dříždal - Janda, Tavares, Kalivoda, Pudil - Vlček, Ĺ enkeřík.

Steaua: Zapata - Golanski, Goian, Rada, Marin - Nicolita, Petre, Lovin, Dica - Neaga, Zaharia.

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články