Zpět na » Liga mistrů » Skončila už trojice trenérů

Skončila už trojice trenérů

0

Líbilo se

21.09. - První kolo základní skupiny Ligy mistrů bylo posledním zápasem na lavičce svého týmů již pro třetího trenéra. Nedávno ukončil spolupráci se Steauou Gheorge Hagi, následoval ho José Mourinho z Chelsea a nyní k nim přibyl i kouč Dynama Kyiv Anatoliy Demyanenko.

Mučírna v Bukurešti
Dvaačtyřicetiletý lodivod Gheorge Hagi ukončil své trápení ve Steaue nedlouho po strahovské porážce se Slavií. Muž, jenž je mnohými považován za nejlepšího fotbalistu rumunské historie, zažíval jako trenér třiadvacetinásobného domácího mistra obrovský nátlak vedení, který musel vyústit v jeho brzký odchod.
"Byl jsem rozhodnutý již před pražským utkáním, nicméně nemohl jsem kluky opustit před tak důležitým utkáním," poznamenal Hagi. "Nelze pracovat s týmem, okolo něhož je vytvářen takový tlak. Nejsem ani schopný popsat, jak velký ten tlak byl. Zažíval jsem tu muka. Jsem velice zklamán."
Hagi nastoupil do Steauy v červnu letošního roku a provedl ji přes dvě předkola až do hlavní fáze milionářské soutěže. V rumunské lize zatím patří klubu sedmé místo s bilancí tří výher, dvou remíz a jedné prohry.
Na Hagiho místo pravděpodobně usedne Cosmin Olaroiu. Pro tuto chvíli převzal tým asistent Massimo Pedrazzini.

Nečekaný konec v Londýně
Z pohledu veřejnosti neotřesitelná židle pod trenérem Mourinhem padla. Sebevědomí kouč po dohodě s vedením Chelsea složil svou fuknci. Pětačtyřicetiletý stratég měl sice v klubu smlouvu až do roku 2010, avšak komunikace s majiteli londýnského mančaftu v posledních dnech a týdnech začínala váznout, což se údajně projevovalo i na hře samotného týmu, který v posledních třech zápasech nezvítězit. V úterý jen remízoval na Stamford Brige s Rosenborgem Trondheim 1:1.
Klub by měl Portugalci vyplatit odstupné ve výši 25 milionů liber.
O Mourinhově nástupci se spekuluje. Padají jména jako Marcell Lippi, Didier Deschamp či Avram Grant, jenž se nyní jeví nejpravděpodobněji.

Demyanenka nahradí Szabó
I Anatoliy Demyanenko, hlavní trenér Dynama Kyiv, nečekaně ukončil své angažma. Bývalý sovětský obránce strávil u týmu 15 let. Od roku 1993 v něm působil na pozici asistenta, jako hlavní kouč mužstvo přebral v sezoně 2005/2006. Následovaly dva úspěšné roky, během nichž Kyiv dvakrát vyhrál ukrajinskou ligu a jednou domácí pohár.
Prezidenta klubu Igora Surkise Demyanenkova rezignace nepotěšila, přesto má pro jeho čin pochopení, "Rozumím mu. Bylo to pro něho těžké rozhodování. Přesvědčil mě - svůj postoj obhájil a já ho akceptoval. Jsme mu vděční za vše, co pro Dynamo v posledních dvou sezonách udělal."
Novým koučem Kyiva se stal József Szabó. "Tým má obrovský potenciál, ale nyní potřebuje nový impuls," řekl po svém jmenování. "Je důležité hráčům vštěpit zodpovědnost. Navzdory naší prohře v Římě zůstává náš cíl stejný - postup do vyřazovací části Ligy mistrů."

v l / fotbalportal.cz

Nejnovější články