Zpět na » Liga mistrů » Platini je pro pojištění hráčů během reprezentačních akcí

Liga mistrů - Platini je pro pojištění hráčů během reprezentačních akcí

0

Líbilo se

28.09. - Prezident UEFA Michel Platini se nevzdává svého předvolebního kritického postoje vůči klubové aristokracii na starém kontinentu a i nadále odmítá vstoupit do přímých jednání se skupinou osmnácti nejbohatších týmů vystupujících pod názvem G-14.

Naproti tomu však bývalý francouzský reprezentant odpověděl na zasedání Výkonného výboru UEFA v Instanbulu na jednu z otázek, který patří do agendy elitních evropských klubů. Souhlasí totiž s názorem, že hráči by měli být pojištěni proti zraněním během plnění reprezentačních povinností, aby jejich zaměstnavatelé nemuseli snášet břemeno vyplývající z dlouhodobé absence, respektive léčby.

"Jsem odpůrcem myšlenky, že by hráči měli být placeni za vystoupení v národních týmech. Zranění z reprezentačních akcí jsou však vážným problémem, který je třeba řešit. Kluby na to nesmějí doplácet," řekl Platini, který na požadavky G-14 a hrozbu vytvoření vlastní soutěže reagoval poznámkou, že nezná takovouto asociaci.

O vážných problémech by se podle něho mělo diskutovat na platformě Fóra evropských klubů. První muž evropského fotbalu v Instanbulu také potvrdil nevraživý postoj k novým podnikatelům stojící v pozadí anglických klubů Premier League. "Můžu jen upozornit na toto nebezpečí. Teď je na národním svazu, aby se tím zaobíral," dodal Platini.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/SITA

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články