Zpět na » Liga mistrů » Platini nechce ve fotbale videorozhodčího

Platini nechce ve fotbale videorozhodčího

0

Líbilo se

27.09. - Prezident UEFA Michel Platini ve čtvrtek prohlásil, že nepodporuje používání videozáznamů ve fotbale jako pomůcku při řešení sporných situací. Na druhé straně by však přivítal zavedení techniky, která by rozhodla, zda míč přešel brankovou čáru nebo nikoliv.

"Fotbal musí zůstat přirozeným sportem, určitě však zároveň chceme co nejvíce se vyvarovat chyb," řekl Platini po dvoudenním zasedání výkonného výboru UEFA v tureckém Instabulu. Francouzská fotbalová legenda věří, že sporným situacím by se dalo předejít díky dalším dvěma asistentům hlavního rozhodčího, kteří by měli na starost sledování hry v pokutových územích.

Platini se dále vyjádřil i k rostoucí úloze peněz ve fotbale a také k tomu, že do evropských klubů čím dál tím více vstupují zahraniční investoři a postupně je skupují.

"Samozřejmě, že jejich rozhodnutí nemůžeme ovlivnit, ale je to nebezpečné," vysvětlil kapitán mistrů Evropy z roku 1984.

Dalším tématem bylo i schválení procedury losování závěrečného turnaje mistrovství Evropy v roce 2008, které se uskuteční v neděli druhého prosince 2007 ve švýcarské Luzerně. Pořadatelé Ĺ výcarsko a Rakousko se ocitnou ve skupině A, respektive B, a zbylých čtrnáct mužstev bude potom rozdělených do čtyř výkonnostních košů.

"V prvním z nich bude obhájce Řecko a ti s nejvyšším koeficientem, který bude vypočítaný podle výsledků z kvalifikačních bojů na MS 2006 a ME 2008," dodal Michel Platini.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/SITA

Nejnovější články