Zpět na » Liga mistrů » Preview Sevilla - Slavia

Preview Sevilla - Slavia

0

Líbilo se

02.10. - Jediného českého zástupce v letošním ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže, pražskou Slavii, čeká dnes od 20:45 na stadionu Ramona Sancheze Pizjuana souboj s tamní Sevillou. Sešívaní v prvním kole Ligy mistrů porazili na Strahově Steauu Bucuresti a budou chtít jistě navázat na úspěšný vstup do milionářské soutěže.

Slávistům se povedla i ligová generálka, ve které doslova deklasovali Zlín sedmi góly, z nichž čtyři padly do branky Moravanů už v prvním poločase. Ĺ panělé se trápí, v lize se jim nedaří a nevyšel jim ani úvodní zápas letošního ročníku Ligy mistrů, když na hřišti Arsenalu inkasovali tři branky a žádnou nevstřelili.

„Samozřejmě víme, co asi můžeme očekávat od tohoto utkání. Sevilla čtyřikrát za sebou prohrála, včetně úvodního utkání Ligy mistrů. Takové mužstvo jako Sevilla určitě tu nepříjemnou sérii porážek bude chtít zlomit, o soupeři máme dostatek informací a víme, že momentálně neprožívá nejlepší období, nedaří se jim střelecky. Dokáží si vytvořit hodně šancí, ale ten počet gólů tomu neodpovídá. Viděl jsem čtyři nebo pět utkání, jejich trenér se sestavou hodně míchá, v každém zápase dochází ke třem, čtyřem nebo více změnám, ale o to více to pro nás může být komplikovanější,“ řekl před zápasem trenér Slavie Karel Jarolím. Zároveň ale dodal, že špatné výsledky Sevilly nemusí nic znamenat. „Nemůžeme jim nechat ani trochu volného prostoru, zvláště na naší polovině. Je třeba využít každé šance, abychom byli i my nebezpeční dopředu. Věřím, že podáme bojovný a kolektivní výkon, uvidíme, co z toho vzejde. Určitě se budeme snažit využít jejich slabin,“ pokračoval Jarolím.

Fotbal je ve Ĺ panělsku sportem číslo jedna, odpovídá tomu také návštěvnost a atmosféra, ať už při ligových nebo pohárových zápasech. Jak na slávisty bude působit bouřlivé jižanské prostředí? „Doufám, že se s tím budeme umět vypořádat. Chceme navázat na úvodní vystoupení, kdy jsme vyhráli nad Steauou. Každý bod ve skupině bude cenný. Určitě by bylo naivní, kdybychom si mysleli, že tady budeme v roli favorita. Tím je Sevilla. V každém utkání, které jsem viděl, si vytvořili velké množství gólových příležitostí. Sevilla určitě bude chtít tu špatnou sérii přerušit a to je pro nás nebezpečné,“ dodal na závěr Jarolím.

Také podle kapitána sešívaných, Stanislava Vlčka, je mužstvo na utkání připraveno a věří, že utkání zvládne. „Nálada je dobrá a bojová. Podařil se nám vstup do ligy a první zápas ve skupině Ligy mistrů, budeme se snažit navázat na dobré výkony, které nás do skupiny dostaly. Rozdat si to se Sevillou jako rovný s rovným, to je naším cílem,“ řekl kanonýr sešívaných.

Slavii trápí početná marodka. Zranění jsou stopeři Latka a Brabec, do utkání nezasáhne ani Ĺ micer a tahoun týmu v posledních zápasech, francouzský záložník Tavares. Také Sevillu trápí zranění obránci, mimo hru jsou stopeři Javi Navarro, Mosquera a Fazio, nejistý je start Boulahrouze, Kerzakova a Escudého.

„Prohráli jsme, ale hráli jsme dobře. Konečný výsledek je pro mne velmi překvapující. Pro to, co se stalo, nemám logické vysvětlení. Mohu sice říci pár důvodů, ale asi jen to, že jsme byli vpředu málo asertivní. V takto těžké situaci jsem se Sevillou ještě nebyl. Slavia je těžký protivník, ne plná hvězd, ale rychlých a týmových hráčů. Takový klasický východoevropský tým,“ pověděl před úterním zápasem trenér španělského klubu Ramos.

Rozhodčí: Yuri Baskakov (Rusko)

Předpokládané sestavy:


Sevilla: Palop - Dani Alves, Escudé, Boulahrouz, Dragutinovič - Jesús Navas, Poulsen, Renato, Adriano - Koné, Kanouté

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Hubáček, Dřížďal - Janda, Ĺ vec, Kalivoda, Belaid, Pudil - Vlček

/ FotbalPortal.cz, slavia.cz, uefa.com

Nejnovější články