Zpět na » Evropská liga » Los EL: Velikáni pro Čechy - Sparta dostala Liverpool, Slavia má AC Milán

Los EL: Velikáni pro Čechy - Sparta dostala Liverpool, Slavia má AC Milán

Los EL: Velikáni pro Čechy - Sparta dostala Liverpool, Slavia má AC Milán © x.com, fotbalportal.cz - Los EL

4

Líbilo se

23.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE V osudí při losování osmifinále Evropské ligy byly i dva české kluby. Slavia si toto místo zajistila tím, že vyhrála svou základní skupinu. Sparta pak slavně prošla 1. kolem play-off přes turecký Galatasaray. Nyní se dozvěděly své soupeře. Klub z Letné schytal nejtěžší možný los - Liverpool. Slavia na svého soka dlouho čekala. Nakonec jí byl přisouzen AC Milán. Další gigant.

V pátek v pravé poledne středoevropského času odstartoval tradičně ve švýcarském Nyonu los osmifinále Evropské ligy.

Sparta Praha skončila ve skupině druhá za skotskými Rangers. Proto musela do zrádného 1. kola play-off. V tom dostala jednoho z nejtěžších možných soupeřů - Gatalasaray. Po výsledcích 2:3 a 4:1 však přes tohoto velikána prošla do osmifinále. Byl to na Letné velký večer.

Při losu byla nenasazená, takže jí hrozila trojice z Premier League - Liverpool, West Ham, Brighton. Pak německý suverén Bayer Leverkusen, Atalanta Bergamo, Villarreal a opět skotští Rangers. Nemohla narazit na Slavii, protože v osmifinále se ještě nemohou potkat dva kluby ze stejné země.

Nakonec Spartě, která byla vytažena hned jako první, los přihrál Liverpool. Obrovský favorit. Jakožto nenasazený tým bude Sparta začínat 7. března doma. O týden později pocestuje na Anfield k odvetě.

Slavia Praha vyhrála svou základní skupinu, ve které přemohla AS Řím, Servette Ženeva a Šeriff Tiraspol. Díky tomu byla při losu nasazená. Proto vybírala z těchto soupeřů: Marseille, AC Milán, Benfica Lisabon, Sporting, Freiburg, Karabach a AS Řím. Tyto celky musely projít 1. kolem play-off.

Nakonec byl pro Slavii vytažen míček, který obsahoval jméno: AC Milán. Takže i druhý český klub narazí na pořádného fotbalového velikána.

Protože byla Slavia nasazená, bude začínat venku. První utkání se tak bude hrát už 7. března v Miláně a o týden později se odehraje odveta v Praze.

Kompletní složení osmifinálových dvojic Evropské ligy:

Sparta Praha - Liverpool
Marseille - Villarreal
AS Řím - Brighton
Benfica - Rangers
Freiburg - West Ham
Sporting - Atalanta
AC Milán - Slavia
Karabach - Bayer Leverkusen

Termíny osmifinále: 7. a 14. března. (pozn. Benfica, nebo Sporting budou hrát doma 5. března.).

Kam dál?

Michal Čermák /

Nejnovější články