Zpět na » Evropská liga » Liberec díky Barošovi remizoval v Karabachu, Plzeň bodovala s Vlky a Sparta nestačila na Southampton

Liberec díky Barošovi remizoval v Karabachu, Plzeň bodovala s Vlky a Sparta nestačila na Southampton © fcviktoria.cz - Marek Bakoš

2

15.09. - REVIEW Liberec v Karabachu získal bod za remízu 2:2, gólem a asistencí se na zisku podílel Milan Baroš. Nejrychlejší gól historie EL poté zaznamenal Jan Sýkora, jenž skóroval už po devíti vteřinách. Remízu získala i Viktoria Plzeň, Marek Bakoš v 11. minutě srovnal na konečných 1:1. Naopak bez bodu zůstává Sparta, kvůli velkým chybám v defenzivě podlehla Southamptonu 3:0.

Karabach 2:2 (1:1) Slovan Liberec

Branky: 7. Míchel, 90+4. R. Sadygov - 1. Sýkora, 68. Baroš

FK Karabach: Šehić - Medveděv, Junuszade, R. Sadygov (C), Agolli (86. Madatov) - Míchel, Garajev (76. Ismajilov), Almeida - Quintana, Ndlovu (66. Muarem), Reynaldo.

FC Slovan Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Latka, Bartošák - Folprecht, Breite - Bartl (65. Karafiát), Sýkora (86. Nitrianský), Vůch - Baroš (C) (75. Súkenník).

Jak Liberec skvěle začal, tak špatně skončil. Už po devíti sekundách Milan Baroš po skvělé akci přenechal míč Janu Sýkorovi a ten se postaral o nejrychlejší trefu v historii Evropské ligy.

Jenže v 7. minutě se po rohovém kopu do hlavičky opřel Míchel a Dúbravka neměl nárok. Další velkou šanci měl kapitán Sadygov, Dúbravka tentokrát spolehlivě zasáhl.

Dúbravka se vyznamenal proti ráně domácích i v 52. minutě, za další dvě minuty zlikvidoval pokus útočníka Reynalda.

A poté Liberec udeřil. V 68. minutě sice Vůch proti Šehičovi neuspěl, ale na dorážku Milana Baroše již nestačil. Liberec měl nakročeno ke třem překvapivým bodům, ale v závěru naprosto selhal.

V poslední nastavené minutě Liberec ideálně neodvrátil míč po rohovém kopu a Rašad Sadygov ranou z voleje vyrovnal. I přesto Liberec může být spokojený, bod může brát za zisk.

Viktoria Plzeň 1:1 (1:1) AS Řím

Branky: 11. Bakoš (Zeman) - 4. Perotti (pen.)

FC Viktoria Plzeň: Bolek - Matějů, Hejda, Hubník (C), Limberský - Kopic, Kaçe, Hořava, Zeman (72. Petržela) - Ďuriš (78. Krmenčík), Bakoš (84. Poznar).

AS Řím: Alisson - Peres, Manolas, Fazio, Juan Jesus - Nainggolan (C), Paredes, Perotti - Iturbe (71. Florenzi), Gerson (46. Džeko), El Shaarawy (71. Totti)

Plzeň nezačala příliš dobře, po zákroku na El Shaarawyho rozhodčí Buquet odpískal pokutový kop a Diego Perotti s notnou dávkou ležérnosti Bolka s přehledem překonal.

Jenže už za osm minut bylo vyrovnáno, Martin Zeman parádním centrem našel Marka Bakoše a ten hlavou srovnal účet.

Vlci mohli jít opět do vedení po ráně Nainggolana, ten ovšem orazítkoval levou tyč. Další velkou možnost měl Iturbe, míč ale ideálně netrefil a Bolek neměl příliš práce.

Po přestávce přišel na hřiště Edin Džeko, na české trávníky se vrátil po devíti letech. A po deseti minutách na hřišti mohl udeřit, Bolek ale dokázal zasáhnout ještě dříve, než Džeko stihl dopravit míč do sítě.

Mimo následně pálil Paredes, v závěru ovšem přišli šance domácích. Nejprve chtěla Plzeň penaltu po zákroku na Petrželu, sám plzeňský záložník poté prověřil Alissona, který ve čtvrté minutě nastavení zachránil bod Římanům.

Na hřiště se mimo jiné dostal i Francesco Totti, na hřiště přišel v 71. minutě, ale výrazněji se neprosadil. Plzeň tedy uhrála s Římem bod po remíze 1:1.

Southampton 3:0 (2:0) Sparta Praha

Branka: 5. Austin z penalty, 27. Austin, 90+. Rodriguez

Southampton FC: Forster - Martina, van Dijk, Targett, Jošida - Højbjerg, Romeu (83. S. Davis), Ward-Prowse, Tadić (70. Redmond) - S. Long, Austin (77. Jay Rodriguez).

AC Sparta Praha: Koubek - Mario Holek (C), Nhamoinesu, M. Kadlec - Karavajev, Frýdek, Sáček, Vácha (64. Mareček), Josef Šural (75. Pulkrab) - V. Kadlec, Juliš (46. Lafata).

Chyby v obraně stály body Spartu. Už ve 4. minutě zahrál v pokutovém území rukou Costa a Charlie Austin z penalty nedal Koubkovi šanci.

Zajímavá byla hádka mezi Tadičem a Austinem o to, kdo bude penaltu zahrávat. Vše uklidňoval van Dijk, ale Tadič z proměněné penalty Austina ani neměl radost.

Podruhé Austin skóroval v 26. minutě, rozhodčí ale správně odmával těsný ofsajd. Jenže už o minutu si Austin naskočil na centr Martiny a hlavou podruhé Koubka překonal.

Sparta se snažila, Juliš ovšem branku přestřelil a nepomohl ani příchod Davida Lafaty, jeho ránu pro změnu vyrazil gólman Forster.

To Southampton několikrát mohl přidat třetí branku a to se také v samotném závěru stalo. Ve druhé minutě nastavení skóroval střídající Jay Rodriguez. Sparta nepředvedla dobrý výkon a po zásluze podlehla anglickému týmu 3:0.