Zpět na » Evropská liga » Los osmifinále EL: Sparta se poměří s Laziem, Manchester United čeká v anglické řežbě Liverpool

Los osmifinále EL: Sparta se poměří s Laziem, Manchester United čeká v anglické řežbě Liverpool

Los osmifinále EL: Sparta se poměří s Laziem, Manchester United čeká v anglické řežbě Liverpool © twitter.com - Los EL

3

Líbilo se

26.02. - AKTUALIZOVÁNO V pátek byly ve švýcarském Nyonu vylosovány osmifinálové dvojice letošního ročníku Evropské ligy. V osudí byl i český zástupce. Pražská Sparta narazí na římské Lazio. Bude začínat doma. Manchester United se střetne s Liverpoolem. Basilej s Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým čeká FC Sevilla. Kadlecovo Fenerbahce narazí na Bragu. Ve španělské bitvě se utkají Bilbao s Valencií.

Alexander Frei, bývalý hráč Basileje a ambasador letošního finále Evropské ligy, které se bude hrát právě v tomto švýcarském městě, se ujal role losovatele osmifinále. V osudí bylo 16 týmů z 10 zemí. Hned čtyři zástupce mělo Španělsko, tři Anglie, dva Německo a pak po jednom Česká republika, Belgie, Turecko, Itálie, Portugalsko, Švýcarsko a Ukrajina.

Jako první byl z osudí vytažen Šachtar Doněck, který se poměří s belgickým Anderlechtem. Ten postoupil až po prodloužení proti řeckému Olympiakosu. Poté byla tažena Basilej s Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým. Ta postoupila velmi šťastně přes St. Etienne. Narazí na velmi silnou FC Sevillu, která vyhrála dva poslední ročníky. Další španělský klub Villareal se utká s německým Leverkusenem.

Čistě španělský souboj nabídne bitva mezi Athletic Bilbaem a Valencií, která si suverénně poradila s Rapidem Vídeň.

V osudí byly tři anglické týmy a dva z nich se střetnou proti sobě, navíc nepůjde o ledajaký souboj. Utkají se totiž dva nesmiřitelní rivalové - Liverpool a Manchester United. Reds budou začínat doma. Oba kluby mocně touží po úspěchu. Vědí, že přes triumf v Evropské lize vede možná jejich jediná cesta do Ligy mistrů. Fanoušci se jistě na tuto bitvu náležitě těší.

Poté už přišla na řadu Sparta Praha. Její hráči si přáli anglického soupeře, ale Tottenham, který ještě zbýval v osudí, jim nalosován nebyl. I přesto mohou být spokojení. Narazí na italské Lazio, na které mají výborné vzpomínky. V ročníku 2003/2004 v Champions League jej slavně vyřadila gólem Marka Kincla z poslední minuty a postoupila do čtvrtfinále.

S Tottenhamem bude hrát Borussia Dortmund, tedy další střet dvou velmi kvalitních celků. Turecké Fenerbahce s Michalem Kadlecem čeká portugalská Braga.


Kompletní los osmifinále Evropské ligy:

lfsn(zdroj: uefa.com)

Týmy uvedené jako první začínají doma. První zápasy by se měly hrát 10. března, odvety jsou na programu o týden později.

Kam dál?

Michal Čermák / uefa.com, skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články