Zpět na » Evropská liga » Benítez po vyřazení: Nepostoupili jsme, protože jsme neproměnili šance

Evropská liga - Benítez po vyřazení: Nepostoupili jsme, protože jsme neproměnili šance

Benítez po vyřazení: Nepostoupili jsme, protože jsme neproměnili šance © it.eurosport.yahoo.com - Rafael Benitez

0

Líbilo se

15.05. - Neapol se včera večer musela rozloučit s Evropskou ligou, protože nestačila na domácí Dněpr Dněpropetrovsk. Na celkovém skóre 2:1 ve prospěch ukrajinského celku měly velkou roli také chyby rozhodčí, ale na to španělský stratég nehodlá vymlouvat.

Gól na stadionu San Paolo, který vstřelil Jevhen Selezňov, padl z ofsajdu. A když dával stejný hráč jedinou branku v odvetném utkání, tahal za dres obránce Miguela Britose. Přesto se trenér Benítez nechce vymlouvat na rozhodčí, ale chyby hledá ve vlastních řadách.

Po zápase zklamaně prohlásil: "Myslím, že v obnou zápasech jsme si vedli výtečně po stránce připravování šancí. Co nás zradilo, to bylo jejich proměňovaní. Nemůžeme se vymlouvat na rozhodčí nebo jiné faktory, můžeme si za to sami. Šancí jsme si vytvořili mnohem víc než soupeř, ale nedokázali jsme je zakončit. Samozřejmě mě to hrozně mrzí, protože nám stačil jediný gól a změnil by všechno."

"Tým měl hodně šancí, ale nedokázal vyřešit správně žádnou. Máme skvělého útočníka a od Gonzala Higuaína se čekají především góly. Je pravda, že měl hodně šancí a mohl nás posunout dál hned několikrát, ale byla by chyba vinit z vyřazení jen jednoho hráče. Celý tým je na vině."

Benítez se vrátil k inkriminovanému okamžiku, kdy Selezňov tahal za dres Miguela Britose. To by znamenalo (a italské televize tento okamžik velmi často opakovaly), že branka být uznaná neměla. "Viděl jsem to jasně, ale s tím teď už nic neuděláme. Nechci vinit rozhodčí, dělají svou práci a také jsou jen lidi. Myslím, že to byl jasný faul, ale nic s tím už dělat nejde. Měli jsme i s tím dostatek šancí na to, abychom to zvládli a postoupili dál. Je to naše chyba a my se moc omlouváme našim fanouškům," dodal zklamaný trenér.

Kam dál?

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články