Třetí kolo Poháru FAČR se rozjíždí, v pátečních předehrávkách hrají hned dva prvoligové celky
© fcslovanliberec.cz - Utkání Ústí nad Labem proti Liberci
1
05.09. -
Český fotbal je sice v mezidobí před kvalifikačním zápasem s Nizozemskem, během reprezentační pauzy ale nespí ani klubové soutěže. Fanoušci se mohou těšit na další zápasy třetího kola Poháru FAČR. Většina z nich se odehraje o tomto víkendu, už dnes je však v plánu trojice předehrávek.
Oficiální termín třetího kola je 6. září, jenže mnoho celků se rozhodlo svá utkání z různých důvodů přeložit. Například pražská Slavia v sobotu odehraje přátelské střetnutí s Hajdukem Split, a tak má pohárový duel už za sebou.
Na Žižkově se představila ve středu a bylo to pro ni poslední letošní vystoupení v soutěži. Na Pitákovu proměněnou penaltu odpověděli Bazal s Voltrem, a postup si tak vybojovala domácí Viktoria. Lépe se dařilo Mladé Boleslavi, která porazila Štěchovice 1:0.
Oslabený Liberec jede do Ústí
V pátek jsou na programu tři zápasy, přičemž největší pozornost směřuje do Ústí nad Labem. Před nedávnou dobou ještě prvoligový tým hostí Slovan Liberec. Svěřenci trenéra Slováka neprožili zrovna úspěšný start sezóny, naposledy ale deklasovali Baník Ostrava 6:0.
Jenže Slovanu bude chybět střelec poloviny gólů z posledního ligového kola a autor jediné trefy z červencového přáteláku právě proti Ústí Josef Šural. Ten je momentálně na reprezentačním srazu, s jedenadvacítkou se připravují Coufal, Frýdek a Hadščok, národní tým hráčů do dvaceti let zase povolal brankáře Koláře.
Ústí se jako účastník Fotbalové národní ligy muselo proklestit hned dvěma předcházejícími koly. V prvním kole zvítězilo nad Litoměřicemi 4:1, v tom druhém porazilo Union 2013 z Nového Bydžova 2:0. Méně úspěšné je v druhé lize, kde zatím získalo jediný bod a nachází se na předposledním místě.
Vlašim touží zaskočit Příbram
V podobné pozici je o soutěž výše Příbram. Čuhelovi hoši sice v úvodních duelech SYNOT ligy trápili silnější soupeře a získali dva body, jenže pak se stroj zadrhl a nastal postupný propad až na patnáctou příčku.
Proti Vlašimi by příbramský kouč chtěl dát prostor i méně vytíženým fotbalistům, čehož se druholigový celek bude snažit využít k postupu do osmifinále. Nabuzen poslední ligovou výhrou nad Mostem půjde Petrželův tým už do třetího pohárového zápasu v sezóně.
První kolo na hřišti Doubravky zvládl s přehledem a po výhře 9:0 narazil v další fázi na Jablonec nad Jizerou. To už byla větší bitva, nakonec ale se šťastným koncem pro Vlašim, která zvítězila 4:2. Příbram hrála jen ve druhém kole, kde si poradila s Pískem.
Posledním dnešní souboj obstarají hráči Opavy a Karviné. Slezské derby je současně duelem dvou celků z horní poloviny druholigové tabulky. Opava je o skóre za na druhém místě za Žižkovem, její soupeř okupuje šestou příčku.
Třetí kolo je posledním, kde se hraje pouze jedno utkání na hřišti slabšího týmu. Od osmifinále už se přechází na systém dvojzápasů, v němž při nerozhodném výsledku tradičně rozhoduje počet vstřelených branek na hřišti soupeře.
Páteční zápasy Poháru FAČR:
16:00 FK Ústí nad Labem - FC Slovan Liberec
17:00 FK GRAFFIN Vlašim - 1. FK Příbram
18:00 SFC Opava - MFK OKD Karviná
Kam dál?
- Reprezentace ladí formu na Nizozemsko, sázet chce na brejky a standardní situace
- Slávistický lazeret na Žižkově sestřelili fotbalisté spojovaní s vršovickým celkem
- Čechova chyba nastartovala Američany, vedení 1:0 už navzdory tlaku neztratili
- Největším problémem českého fotbalu je špatná technická vybavenost hráčů, soudí kapitán reprezentace Rosický
- Darida: Naštěstí jsem chyboval nyní, v zápase s Nizozemskem by to mrzelo více
Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Španělsko zatím na turnaji inkasovalo jediný gól. Přesto bychom UnaieSimóna brankářem turnaje nenazvali. Proč Španělsko...
-
Arsenal nabídl Gyokérese Atleticu...
Fanoušci Gunnerů jsou stále více znepokojeni nedostatečnou aktivitou klubu v tomto létě, zejména absencí ofenzivních posil.... -
Posadit Pedriho se vyplácí. Fabián...
Španělsko je ve finále světového šampionátu, a to vedle skvostné obrany i díky dominanci ve středu pole. O ten se staral i... -
Arsenal: mladý hráč z belgické...
Arsenal potvrdil, že se dohodl na prodeji belgického křídelníka Leandra Trossarda do Besiktase. Podle zpráv byl dohodnut... -
MS 2026: Legendární rivalita znovu...
Mistrovství světa nabídne jeden z největších zápasů, jaké může mezinárodní fotbal nabídnout. V semifinále se po dvaceti... -
Schalke se dohodlo na příchodu...
Robin Gosens (32) je podle několika důvěryhodných zdrojů jen krok od návratu do Bundesligy. Schalke 04 se totiž dohodlo s... -
Arsenal otevřel dveře Jesusovu...
Arsenal je připraven rozloučit se s Gabrielem Jesusem (29). Podle informací serveru TEAMtalk už vedení londýnského klubu dalo...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal







