Zpět na » Evropská liga » Trenér Dušan Uhrin si na lavičce Plzně prožil náročnou premiéru

Trenér Dušan Uhrin si na lavičce Plzně prožil náročnou premiéru

Trenér Dušan Uhrin si na lavičce Plzně prožil náročnou premiéru © fcviktoria.cz - Kouč Dušan Uhrin mladší má za sebou soutěžní premiéru na lavičce Plzně

1

Líbilo se

21.02. - Poprvé v soutěžním zápase stál Dušan Uhrin na lavičce fotbalové Viktorie Plzeň. A hned proti soupeři, jenž je v této době zvyklý nastupovat v prestižnější soutěži než v Evropské Lize. Jeho tým se však prezentoval nebojácným výkonem a do odvety si veze výsledek 1:1.

"Věděli jsme, co nás čeká a utkání se vyvíjelo podle mých očekávání. V zápase byl možná jeden moment, ve kterém jsme měli přidat, a vývoj hry by se ubíral úplně jinak," hodnotí vystoupení svých svěřenců kouč Dušan Uhrin.

Ten moment, o němž mluví, nastal v 64. minutě. Možná za to mohla nepozornost, možná slabší koncentrace po vstřelené brance. Výsledkem však byla chyba dvojice plzeňských stoperů, kterou nekompromisně potrestal gólem útočník Luis Adriano.

"Bohužel pro nás jsme nechali Šachtar hned po našem úvodním gólu vyrovnat, což je obrovská škoda. Kdyby utkání skončilo 1:0, určitě bychom se bavili spokojeněji," hodnotí střelec té první branky zápasu Stanislav Tecl.

Že by však inkasovaný gól mohl v odvetném utkání působit komplikace, to si viktoriáni odmítají připustit. Do odvety je všechno otevřené. "Musíme udělat vše proto, abychom tam vstřelili gól a zároveň žádný nedostali," hodnotí šance na postup Uhrin.

"Není to špatný výsledek. Nemusíme se nikam hnát. Stačí hrát na brejky, dobře zezadu a snažit se vstřelit branku. Šachtar žádný velký náskok nemá. Myslím si, že nic není rozhodnuto a máme šanci postoupit," doplňuje trenéra také záložník Tomáš Hořava, jenž podle Uhrina patřil k nejlepším hráčům na hřišti.

Na Ukrajině v těchto chvílích probíhají krvavé protesty proti vládě prezidenta Janukovyče, a i když je Doněck daleko od epicentra dění, stále není jasné, kam se Viktoria k odvetě vypraví. Ať už to ale bude kamkoliv, musí si dát pozor na výpadek v závěrečné fázi zápasu. V ní včera málem o nadějný výsledek přišla.

V případě, že by se přeci jen hrálo na Ukrajině, zůstává otázkou, kolik fanoušků by se do rozbouřené země vypravilo. A právě výtečnou diváckou kulisu si Uhrin po premiéře pochvaloval. "Atmosféru jsem vnímal. Kotel za brankou fandil výborně celý zápas. Za to jim samozřejmě moc děkujeme. Přišel plný stadion a já doufám, že budou chodit i na ligu v tomto počtu," uzavírá syn kouče vicemistrů Evropy z roku 1996.

Jestli bude jeho přání vyslyšeno, tak o tom se může přesvědčit už příští týden v prvním jarním domácím utkání. V něm bude jeho Plzeň hostit Znojmo a na jeho začátku už bude několik dní jasné, jestli si loňský mistr své působení v evropských pohárech ještě protáhne.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Nejnovější články