Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Evropská liga » Šachtar Doněck se utká ve finále Poháru UEFA s Werderem Brémy

Šachtar Doněck se utká ve finále Poháru UEFA s Werderem Brémy

Šachtar Doněck se utká ve finále Poháru UEFA s Werderem Brémy © -

1

Líbilo se

07.05. - Fotbalisté Šachtaru Doněck vyhráli ve čtvrtečním odvetném utkání semifinále Poháru UEFA v ukrajinském souboji nad Dynamem Kyjev 2:1 a po remíze 1:1 z prvního duelu postoupili do finále soutěže. Vítěznou branku vstřelil až v 89. minutě Ilsinho. Ve druhém utkání vyhráli Brémy v Hamburku 3:2.

V páté minutě měl první slibnou šanci hostující Bangoura, ale z vápna zakončoval mimo branku. Střela Jadsona na druhé straně prošla vysoko nad. Stejný hráč se už ale v 17. minutě prosadil. Centrovaný míč se odrazil k Jadsonovi, který ho napálil z patnácti metrů přímo pod břevno. Přímý volný kop hostujícího Alijeva o deset minut později byl hodně nepřesný. Osm minut před přestávkou rozehrál standardní situaci Jiščenko a Vukojevič tečoval balon do sítě, ovšem rozhodčí viděli zakončujícího hráče Dynama v ofsajdu.

Hned po přestávce předvedlo Dynamo přímočarou akci, na jejímž konci stál Bangoura, který lehkým obloučkem k tyči překonal Pjatova. Domácí tým pak chtěl překvapit přímo z rohového kopu Yussuf. Pjatov na míč sice nedosáhl, ale na poslední chvíli ho paradoxně odvrátil naskakující hráč hostů. Po hodině hry pálil z dobré pozice český záložník domácích Tomáš Hübschman, ale střela mu vůbec nevyšla. O chvíli později se na Bohuše řítil Jadson, ovšem hostující brankář včas vyběhl.

Na pozoru byl také gólman Šachtaru Pjatov při táhlé střele Milevského. Jeremenkův pokus zase prošel mimo, i když šlo spíše o křížnou přihrávku. O útočnou aktivitu se však snažil také Šachtar. Ovšem Ilsinhovu šanci vyřešil Bohuš ve spolupráci s obránci. V závěru se postaral o vzruch jeden z fanoušků, který vnikl na hřiště, a tak muselo být utkání na chvíli přerušeno.

Minutu před koncem prošel dravě do vápna domácí Ilsinho a chytře překonal střelou na zadní tyč Bohuše. O vyrovnání se ještě snažil Alijev, ale Pjatov skákající balon vyrazil na roh. Šachtar už v závěru těsné vedení udržel a postoupil do finále Poháru UEFA. O něj přijde kvůli karetnímu trestu Hübschman, který ve čtvrtek odehrál celý zápas.

Pohár UEFA, 2. zápas semifinále:

Šachtar Doněck - Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)
Branky: 17. Jadson, 89. Ilsinho - 47. Bangoura. Rozhodčí: Benquerenca - Cardinal, Miranda (všichni Port.). ŽK: Hübschman, Gladkij - El Kaddouri, Alijev, Bangoura, Vukojevič.
První zápas 1:1, postupuje Šachtar.

Sestavy:
Šachtar Doněck: Pjatov - Srna, Jiščenko, Čyhrynskyj, Rat - Ilsinho (90+2. Lewandowski), Hübschman, Gai (70. Willian), Fernandinho - Jadson - Luiz Adriano (70. Gladkij).
Dynamo Kyjev: Bohuš - Betao, Sablič, Yussuf, El Kaddouri - Jeremenko (76. Correa), Vukojevič, Alijev, Ninkovič - Bangoura, Milevskyj.


Fotbalisté Hamburku prohráli ve čtvrtečním odvetném utkání semifinále Poháru UEFA v německém souboji s Brémami 2:3. Werder tak i přes prohru 0:1 z prvního duelu postoupil díky většímu počtu branek vstřelených na hřišti soupeře do finále soutěže.

První slibnou možnost měl po deseti minutách hry domácí Olič, ale branku minul, stejně jako o chvíli později hostující Pizarro. Ve 13. minutě už se ale Olič dočkal. Trochowski mu po rychlém brejku předložil výtečnou přihrávku a chorvatský fotbalista snadno překonal brankáře Wieseho. Proti další velké šanci Oliče však Wiese skvěle zakročil.

Naopak po necelé půlhodině hry našel Pizarro ve vápně Diega, který pohotově chytrým obloučkem srovnal. O chvíli později mohl stejný hráč dokonce skóre otočit, ovšem jeho střela z pětadvaceti metrů otřásla jen břevnem domácí branky. Na opačné straně se činil opět Wiese při možnosti Jansena.

Chvíli po přestávce se po standardní situaci hlavou prosadil hostující Pizarro, ovšem rozhodčí viděli zakončujícího hráče v ofsajdu. Po hodině hry mohl dostat Hamburk do vedení Pitroipa, jenže na skvělý centr Jansena nedosáhl, střelu Trochowského z úhlu pak Wiese zneškodnil. A tak přišel trest na druhé straně. V 65. minutě prošel Pizarro od poloviny hřiště a z dálky skákavou střelou překonal se štěstím Rosta, který už nestihl účinně zakročit.

Hamburk tak musel v posledních dvaceti minutách opět zabrat, což započal tvrdou ranou Jansen, ovšem Wiese byl připraven. Domácí pak podržel i brankář Rost, který včas vyběhl proti rychlému brejku Pizarra. Naděje Hamburku zhatil sedm minut před koncem přesným zásahem Baumann, který namířil míč do sítě hlavou po rohovém kopu Almeidy a poslal Brémy do finále. Snížení Oliče v závěru utkání už na tom nic nezměnilo. Český záložník David Jarolím odehrál v dresu domácích celé utkání, ale finále si nezahraje.

Pohár UEFA, 2. zápas semifinále:

Hamburger SV - Werder Brémy 2:3 (1:1)
Branky: 13. a 87. Olič - 29. Diego, 65. Pizarro, 83. Baumann. Rozhodčí: De Bleeckere - Hermans, Huens (všichni Bel.). ŽK: Alex Silva, D. Jarolím, Boateng - Diego, Naldo, Almeida. Diváci: 50 500 (vyprodáno).
První zápas: 1:0, postupují Brémy.

Sestavy:
Hamburger SV: Rost - Demel (63. Boateng), Gravgaard, Mathijsen, Jansen (77. Aogo) - Pitroipa, D. Jarolím, Alex Silva (72. Benjamin), Trochowski - Petrič, Olič.
Werder Brémy: Wiese - Fritz, Mertesacker (54. Prödl), Naldo, Boenisch - Frings, Baumann, Özil - Diego - Pizarro (90. Niemeyer), Rosenberg (62. Almeida).

Kam dál?

Tomáš Vlasák / mediafax

Témata článku
Související odkazy
Nejnovější články