Zpět na » Ostatní » Urbánek skóroval v UEFA Cupu

Urbánek skóroval v UEFA Cupu

0

Líbilo se

03.10. - To, co platilo před uterním odvetným zápasem prvního kola Poháru UEFA 2007/08 ve fotbale mezi Panathinaikosem Atény a Artmedií Petržalka, zůstalo v platnosti po něm. A sice to, že jediným hráčem, který dokázal v aktuální sezoně vstřelit v soutěžním zápase branku devatenáctinásobnému řeckému mistrovi, je český obránce ve službách slovenského vicemistra Aleš Urbánek.

Sedmadvacetiletý rodák ze Slavičína napnul síť za brankářem Malorzem v prvním vzájemném utkání v Bratislavě hned po změně stran po centru Halenára, ale ani na Tehelném poli, ani v odvetě jej už nikdo z tábora černobílých nedokázal napodopit a prohrách 1:2 doma a 0:3 venlu ukončila Artmedia účinkování v tomto ročníku Poháru UEFA před baranami lukrativní skupinové fáze.

Kromě těchto dvou pohárových utkání má Panathinaikos za sebou už tři ligové utkání, ve všech si však Polák ve službách Aténčanů Malarz udržel čisté konto - 0:0 s Olympiakosem Pireus, 3:0 s Ergotelisem a 2:0 s PAOK.

Urbáke, který se podle jeho vlastních slov lépe cítí v záložní řadě než v obraně, si i v úterní odvěte vyzkoušel oba posty na své typické levé straně. I i navzdory tomu, že podobně jako on, tak i jeho spoluhráči odvedli na trávníku maximum, na vítězství nad favorizovaným soupeřem to nestačilo.

"Nikdo asi nečekal, že bychom o postupu rozhodli v odvetě, když jsme prohráli první vzájemný duel. Určitě jsme však zklamní, protože první poločas jsme hráli celkem dobře a domácí jsme téměř k ničemu nepustili. Potom však přišel zkrat, dostali jsme dvě branky a bylo po zápase," povídal v rozhovoru pro agenturu SITA bývalý hráč SIgmy Olomouc, Spartaku Moskva, Sparty Praha a Slavie Praha, který zároveň přidal i detailnější pohled na dění v závěrečných minutách prvního dějství.

"Co se týká první penalty, byl to podle mě faul, rozhodčí ji odpískal správně. Následný přímý kop vyplynul z našeho zbytečného nedovoleného zákroku, který přišel v návau emocé. Avšak i kdyby nepřišel, do kabin bychom šli za stavu 0:1 a navíc bychom dohrávali oslabení, takže by to bylo velmi těžké."

Podobně jako mnozí jeho spoluhráči či hlavní trenér Vladimír Weiss, i Urbánek měl po zápase těžké srdce na výkony rozhodčích v obou střetnutích. "Rozhodčí na celkový výsledek určitě měli nějaký vliv, ale hlavně v tom prvním zápase. Teď podle mě arbitr nepískal až tak zle s vyjímkou druhé penalty, která byla směšná. Kdyby to byl faul, nechápu, proč rozhodčí brankáře Hýlla nevyloučil."

Navzdory vypadnutí Petržalky z evropského poháru číslo dvě se snažil český legionář hledat i pozitiva: "Každá takováto konfrontace s evropským fotbalem je přínosem. V tomto dvojsouboji jsme nebyli lepším týmem, stále se ještě máme co učit. Je to však pro nás určitě i zážitek, někam jsme se opět dostali a podívali a lze třeba jen doufat, že takových zápasů bude v budoucnu víc."

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/SITA

Nejnovější články