Zpět na » Ostatní » NK Zagreb

NK Zagreb

0

Líbilo se

10.10. - Fotbalportal Vám přináší tento týden poslední chorvatský klub, kterým je NK Zagreb. Tento v minulosti docela ambiciózní klub se v současné době pohybuje na desátém místě (ze dvanáctičlenné ligy), ale se šestibodovým náskokem od sestupu.

Tady už se na velice kvalitním webu dozvídáme spoustu informací. Klub byl založen v roce 1903, prvním tajemníkem byl Dragutin Baki, předsedou Vilhelm Witte a kapitánem mužstva a hrajícím trenérem Čech Jan Todl. Tito tři stáli u zrodu klubu.

V současnosti stojí za zmínku prezident klubu Dražen Medič, který pro něj dělá opravdu maximum.Faktem je, že každoročně dva až tři hráče prodá městskému rivalu Dinamu, ale to už je údělem menších klubů. Na druhou stranu na svém webu uvádějí plných 15 sponzorů, včetně velké evropské sázkové kanceláře, takže marketing pod vedením mladého Daniela Paviče šlape opravdu dobře.

Nejznámějším hráčem je asi v současné chvíli celkem úspěšný útočník Krunoslav Lovrek. Jinak klub v letních měsících musel nakupovat, protože právě odtud do konkurenčního Dinama odešel výborný útočník Mario Mandžukič, který se výborně uvádí ve svém novém klubu (ale také již proslul vyhazovem z reprezentace do 21 let, když se před zápasem potuloval nočním městem). Takže koupili do útoku šestadvacetiletého Marka Kartela ze Ĺ ibeniku a o dva roky mladšího Stipe Buljana z Osijeku, kteří se uvádějí také ve slušném světle. Zagreb rozhodně po reprezentační přestávce bude stoupat tabulkou výše, první příležitost bude mít již 20.10. doma s Medimurjem, kdy musí bezpodmínečně bodovat. Web hodnotíme jako lepší trojku, přeci jen na něm chybí fota stadionu a některé údaje o hráčích.

/ Fotbalportal.cz

Nejnovější články