Zpět na » Ostatní » Preview Chorvatsko vs. Izrael

Preview Chorvatsko vs. Izrael

0

Líbilo se

12.10. - Preview tohoto zápasu pro Vás připravil Fotbalportal spolu s bývalým reprezentantem Chorvatska, Robertem Prosinečkim. Doslov je pak z dílny našeho redaktora.

Robert Prosinečki říká: „Nebude to rozhodně jednoduchý zápas, trenér hostů udělal radikální řez od našeho zápasu v Izraeli (3:4) a na Maksimiru nenastoupí osm hráčů z tehdejšího izraelského kádru. Před rokem totiž jejich mladá reprezentace porazila Francouze a kvalifikovala se na ME 21 do Nizozemí. Většina z toho kádru zítra proti nám nastoupí.U nás je dobře v tom, že zmizely pochybnosti nad startem Petriče a Balabana a oba mohou nastoupit.

Situace je teď taková, že pokud porazíme Izrael a Rusko prohraje ve středu s Anglií, jsme na ME 2008. Pokud Rusové uspějí, my si musíme postup vybojovat 17.11. v Makedonii, protože spoléhat se na závěrečný zápas ve Wembley by rozhodně nebylo dobré. Máme tedy vše ve svých rukou.

Je nám úplně jedno, zda-li postoupíme jako první nebo druhý tým, důležité je se kvalifikovat. U nás je problém s věkem, stále řešíme problém v tom, že 18-ti letý hráč je pro nás mladý, ale 26-ti letý zase starý. Do reprezentace teď naskočil Rakitič, podívejte se, kolik mu je a jak hraje. (19 let, poznámka autora). Je to velká konkurence do našeho útoku, a to připomínám, že nebyli pozváni hráči jako Mandžukič, Rukavina nebo Kalinič. Bohužel Hajduk je teď v krizi, proto se pozvánka trenéra Biliče dotkla i jeho hráčů a Mandžukič nedávno exceloval svým problémem na soustředění 21 letých,“ dodal bývalý výborný hráč Chorvatska Prosinečki.

Já jen dodávám, že navzdory předchozímu rozhovoru byl nakonec do reprezentace povolán i Nikola Kalinič a spolu s Mladenem Bartulovićem a Ivanem Rakitićem budou mít premiéru na lavičce A mužstva. Kapitánskou pásku po distancovaném bratru Nikovi převezme jeho bratr Robert, který je mimochodem o 14 let starší než mladí debutanti. Reprezentace Chorvatska zítra vyběhne v sestavě:

Pletikosa - Ćorluka, Ĺ imić, R. Kovač, Ĺ imunić - Srna, Leko, Modrić, Kranjčar - Olić, Eduardo.

Kurzy na vítězství domácích se pohybují kolem 1,35 s důvěrou 7/10, doporučím také více než 2,5 gólu v exkluzivním kurzu 1,8 s důvěrou 6/10, protože Chorvaté se poženou do útoku od první minuty!

/ Fotbalportal.cz

Nejnovější články