Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Češi uhráli remízu s olympijskými šampiony! Proti Španělsku se za Lvíčata dvakrát trefil Fila

Češi uhráli remízu s olympijskými šampiony! Proti Španělsku se za Lvíčata dvakrát trefil Fila

Češi uhráli remízu s olympijskými šampiony! Proti Španělsku se za Lvíčata dvakrát trefil Fila © fotbal.cz - Lvíčata slaví gól Daniela Fily

1

Líbilo se

21.03. - REVIEW Těžší prověrku na nadcházející Euro do 21 let si snad ani neumíme představit. Lvíčata ve Španělsku sehrála přípravyn duel se španělskými vrstevníky. A zápas skončil pro Čechy moc dobrým výsledkem. Dlouho jsme sahali po výhře, nakonec je z toho remíza. Dvěma góly zazářil Daniel Fila.

Španělsko U21 - Česko U21 2:2

Branky: 10. Joseph, 82. Tarrega, 20. a 22. Fila

Španělsko: Iturbe, de Luís - Carmona, A. García, Herzog, Tarrega, Valle Salas, Mosquera, Martín - Sánchez, Guerra, Bajčetič, Moleiro, Torre, Turrientes - Fermín, Joseph, D. López, Mayenda

Česko: Horníček - Suchomel, Koželuh, Harušťák, Kričfaluši, Ševinský Halinský, Spáčil, Hadaš - Stránský, Vydra, Višinský, Prebsl, Sojka - Sejk, Fila, Vojta

Španělé tak nějak podle očekávání zápas začali poměrně aktivně, a aktivita přinesla první branku utkání. Javi Guerra prostrčil za obranu přihrávku na druhé nejlepšího střelce kvalifikace na letní Eura Matea Josepha. Ten si se svou šancí porail skvěle a balón přišpendlil k tyči.

Vypadalo to na očekávaný průběh zápasu, ale vše se změnilo prakticky lusknutím prstu. Chyba Mosquery na pravé straně hřiště skončila srovnáním skóre. Balón vybojoval kapitán Sejk, Suchomel ho poslal před bránu, a Daneil Fila si poradil náramně.

O pár minut později dostal další velkou šanci. Fermín López za sebe nechal projít přihrávku z obrany, té se zmocnila Lvíčata, a balón dostal opět Fila. Skvěle se zaseknutím zbavil stopera, a krásně gólově zakončil.

Španělsko sice následně mělo hru ve svých rukou, ale nedokázalo si vytvářet šance, a to je problém vcelku zásadní. Na Lukáše Horníčka šly jen dvě střely, což je prostě málo. Za očekáváním byl třeba i Fermín López, který kromě chyby vedoucí ke gólu nepředvedl vůbec nic.

Španělsko dobře vystřídalo. První minuty dost výrazně oživil Jesús Rodríguez i Andrés García. Šance La Furia Roja tu byly. Ale Guerra po samostatném nájezdu ve stoprocentní gólovce mířil vedle, Kike Salas po rohovém kopu hlavou stejně tak.

Šance přišla i na druhé straně. K ráně ze druhé vlny se dostala hvězda Hradce Králové Karel Spáčil. Jeho pumelice z dálky nadělala problémy brankáři Realu Madrid de Luísovi, ale balón naštěstí pro Španělsko skončil na rohovém kopu.

Jednu velkou šanci Josepha na druhou branku pod břevnem vychytal Horníček, ale nakonec ho ve štychu nechal Karel Spáčil. Ten po jednom z rohových kopů neubránil Tarregu, který z bezprostřední blízkosti srovnal skóre.

Zápas tedy končí remízou. Jednou optikou nešťastný výsledek, jelikož jsme dlouho drželi vedení, ale tou druhou je to skvělý výsledek, kdy se jakýkoliv “bod” s olympijskými vítězi prostě nečekal. Jestli takhle bude vypadat efektivita na Euru, nebudeme se moct zlobit.

Muž zápasu: Daniel Fila

Fermín López a Karel Spáčil

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články