Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Ostatní » Na zápas s Gruzií byl místo vykartovaného Chorého donominován Mojmír Chytil

Na zápas s Gruzií byl místo vykartovaného Chorého donominován Mojmír Chytil

Na zápas s Gruzií byl místo vykartovaného Chorého donominován Mojmír Chytil © iconsport.photo - Mojmír Chytil

0

Líbilo se

17.11. - Tomáš Chorý se v zápase s Albánií naprosto zbytečně vykartoval pro klíčový zápas reprezentace s Gruzií, jenž by nás mohl posunout do elitní kategorie Ligy národů. Ivan Hašek tak reaguje a využívá volného místa na soupisce. Chorého nahrazuje jeho klubový kolega Mojmír Chytil.

Tomáš Chorý je aktuálně pro reprezentaci útočníkem číslo 1. Čvančara na srazy nejezdí, na dvou posledních chyběl i Patrik Schick, ačkoliv by měl být fyzicky schopný nastoupit. Chorý navíc na rozdíl od střelce z Leverkusenu v reprezentaci důvěru splácí góly. Za svých 10 zápasů v nejcennějším dresu dal 4 góly 4. Posunul nás na Euro gólem proti Moldavsku, naposledy dvěma góly sestřelil Albánii. V Tiraně ale včera vyšel gólově naprázdno, ačkoliv rozhodně nešlo odepřít jeho přínos. Ve druhém poločase ale naprosto zbytečně dohrál soupeře mimo hru za žlutou kartu, což znamená, že proti Gruzii v zápase, kdy se rozhodne o našem potenciálním postupu do elitního patra Ligy národů, bude chybět.

Hašek musel nahrazovat Chorého

A to je problém. Ivan Hašek tedy má k dispozici jen Jana Klimenta. Označit to za “jen” je asi trochu mimo, když bereme v potaz, že Kliment je nejlepším střelcem ligy, ale Ivan Hašek tu tak nemá dostatek typologických možností. Že by mohl na hrot Adam Hložek? Tak asi Hašek nepřemýšlí a útočníka Hoffenheimu uvidíme opět na lavičce. Zkušený lodivod české reprezentace ale využívá toho, že po zranění obránců nechal dvě volná místa na soupisce. Hašek každopádně musel se změnami počítat. Spousta hráčů ze sestavy totiž hrála s hrozbou trestu za žluté karty pro další klíčový zápas, kdy si můžeme kromě postupu zajistit i baráž o mistrovství světa 2026. Nakonec se to potvrdilo u Tomáše Součka a právě i Chorého.

Šance pro Chytila

Ivan Hašek tak povolává Chorého kolegu ze Slavie Mojmíra Chytila. Další odchovanec olomouckého fotbalu nebyl povolán na poslední dva srazy po pochybné formě ze startu sezóny, ale v posledním ligovém zápase dal za Slavii hattrick proti Karviné a ukázal tak, že se dostává zpět do formy. V národním týmu dal Chytil za 17 zápasů 6 gólů. Je tak na mezinárodní půdě zkušenější než Kliment, a šanci proti Gruzii dostane od začátku zřejmě právě on. Nezapomínejme ani na Jana Kuchtu. Ten ale za mě nemá formu na to, aby do tak důležitého zápasu šel od začátku. Pro Chytila bude určitě hrát významnou roli i stadion, kde se bude hrát. Bude to jeho Olomouc, kde před dvěma lety při svém debutu sestřelil Faerské ostrovy hattrickem.

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články