Zpět na » Ostatní » 1. olympijský fotbalový den

1. olympijský fotbalový den

1. olympijský fotbalový den © iconsport.photo - Michael Olise

0

Líbilo se

25.07. - REVIEW Olympijský fotbal nám odstartoval, ve hře už jsme viděli v jeden den všechna mužstva až na absolutní fiasko v zápase Argentiny s Marokem jsme viděli celkem zajímavá a fanouškovsky úspěšná klání. První výhru si připsali dva hlavní favorité, a to Francie a Španělsko.

Francie - USA 3:0

Branky: 61. Lacazette, 69. Olise, 85. Badé

Dvě silná mužstva, což bylo jasně vidět i v zápase. Francie přijela spolu se Španělskem s nejsilnějším mužstvem, ale zajímavý tým USA držel po většinu zápasu krok. Rozdíl ale byl především v produktivitě. Francie se po změně stran rozjela. První branku měl na svědomí kapitán Lacazette. Francie za sebou měla několik nebezpečných akcí USA a udeřilo samo. Lacaezette z dálky pálil přesně k tyči. O pár minutek později krásnou technickou ránou přidal gól k asistenci Olise a na konečných 3:0 zvyšoval prudkou a nechytatelnou hlavičkou stoper Sevilly Loic Badé.

Mali - Izrael 1:1

Branky: 63. Doumbia, 56. Diallo (VG)

Mali přivezlo na olympijské hry tým bez větších hvězd, kdy je tou největší Boubacar Traoré z Wolves, naopak Izrael přivedl prakticky to nejlepší, co má i s Oscarem Gloukhem nebo Liaki Abadou. Tady ale tahal za kratší konec prakticky po celý zápas. Mali předvedlo výborný výkon, akorát ta koncovka byla slabší. Na tom se ale dost podílel i brankář Nir On, jeden z nejlepších hráčů zápasu. Navíc dokonce prohrávalo poté, co si dal Diallo nešťastný vlastní gól. Netrvalo to ale zase tak dlouho a Mali srovnalo zásluhou Doumbii.

Irák - Ukrajina 2:1

Branky: 57 z pen. Hussein, 75. Jassim, 53. Rubchynskyi

O první velké překvapení se postaral Irák. Postavil se totiž Ukrajině, za kterou mimochodem nastoupil i z naší ligy dobře známý Maksym Talovierov. I když Ukrajina měla v celém zápase navrch, xG měla přes 3, prostě a jednoduše to nezvládla. Sice se zásluhou Rubchynskyiho ujala po změně stran vedení, ale dobře na něj zareagoval Hussein, který proměnil penaltu po faulu právě Talovierova. Ukrajinu to mohlo mrzet o to víc, že individuální kvalitu následně předvedl střídající Ali Jassim a přesně k tyči překonal gólmana Fesyuna a trefil výhru Iráku.

Japonsko - Paraguay 5:0

Branky: 19. a 63. Mito, 69. Yamamoto, 82. a 87. Fuijo

Paraguayi nepomohla ani přítomnost zlatého dítěte Julia Encisa, zdaleka nejnebezpečnějšího hráče týmu v zápase. Po 19 minutách se prosadil Japonec Mito a pak už to jeho týmu výrazně ulehčil Viera, který byl přímo vyloučen. Rozjel se tak pěkný gólostroj, a pokud bude mít o japonském postupu rozhodovat skóre, asi se nemá čeho bát. Mladý útočník Sparty Rotterdam přidal ve druhé půli druhý gól, na nějž střelou z hranice pokutového území navázal Yamamoto a paraguayskou demolici dvěma góly v závěru dokonal Shota Fujio, který se dvakrát zachoval jako opravdový kanonýr.

Alexandre Lacazette

Egypt - Dominikánská republika 0:0

Guinea - Nový Zéland 1:2

Branky: 72. Diawara, 25. Garbett, 76. Waine

Na stadionu v Nice jsme viděli jeden z těch zajímavějších zápasů včerejšího dne. Před zraky necelých 5 tisíc diváků měla Guinea nad Zélandem po většinu zápasu převahu a byla vepředu velmi nebezpečná. Jasným mužem zápasu se ale stal brankář Bournemouthu Alex Paulsen, který předvedl 9 zákroků. I díky němu tak po gólu talentovaného Matthewa Garbetta Nový Zéland první poločas dohrál se skóre 1:0. Ve druhém poločase Guinea srovnala, ale gól Baldého uznán nnebyl. Ze střelce se tak stal asistent a prosadil se Diawara, bývalý záložník AS Řím a Neapole. Radost hráčů z Afriky ale dlouho netrvala, protože na 2:1 uzavřel za Nový Zéland Waine.

Argentina - Maroko 1:2

Branky: 68. Simeone, 45+2. a 49. Rahimi

Nejkontroverznější zápas prvního hracího dne, a to celkem bezkonkurenčně. Maroko mělo zápas v rukou, bylo lepší po celý zápas a potvrdily to dva góly útočníka Rahimiho. Na to nakonec dokázal zareagovat syn Diega Simeoneho Giuliano, hráč jeho Atlética Madrid. Argentině se nakonec podařilo srovnat v samotném závěru nastavení. To už na hřiště vyběhli fanoušci Maroka, znemožnili přezkoumání VARem, jenž ale bylo potřeba, protože gólu předcházel ofsajd a hráči se po dvou hodinách vrátili zpět na hřiště, aby za stavu zpět 1:2 dohráli poslední 3 minuty, Nelze než nesouhlasit s Javierem Mascheranem, který řekl že je to největší cirkus, jaký kdy viděl. A rozhodčí? Tím byl nám moc dobře známý pan Nyberg. Ten by po této sezóně už v životě neměl pískat.

Uzbekistán - Španělsko 1:2

Branky: 45+3. Shomurodov z pen., 29. Pubill, 62. Gómez

Na turnaj přijela prakticky španělská U21, kterou jsme viděli v posledním finále mistrovství Evropy do 21 let. Hodně silný tým. Proto jsme asi čekali jednoznačnější projev proti Uzbekistánu. Do vedení sice Španěly poslal bek Pubill, ale v závěru půle dokázala z penalty srovnat největší Uzbecká hvězda Shomurodov. I na střely a xG byl zápas až nečekaně vyrovnanou záležitostí. Ve druhém poločase pak penaltu neproměnil Sergio Gómez. Dnes už bývalý hráč Manchesteru City své zaváhání napravil o několik minut později, kdy ránou k tyči vystřelil Španělsku úvodní výhru na turnaji, jehož je spolu s Francií favoritem.

Juan Miranda, Sergio Gómez a Fermin Lopéz

David Suchý / fotbalportal.cz

Noviny
Nejnovější články