Zpět na » Ostatní » Rakousko ovládlo duel s Nizozemskem a vyhrálo skupinu D

Rakousko ovládlo duel s Nizozemskem a vyhrálo skupinu D

Rakousko ovládlo duel s Nizozemskem a vyhrálo skupinu D © iconsport.photo - Marcel Sabitzer

0

25.06. - REVIEW Pokud by před turnajem někdo tipoval, že Rakousko vyhraje tuto základní skupinu, asi by ho rovnou poslali na psychiatrii. Tento zápas nabídl naprosto strhující podívanou - ofenzivní fotbal. Zatímco Francie nebo Anglie působí nudným dojmem na tomto EURO 2024, Rakousko svým presinkem dokonale drtí své soupeře. Proti Francii sice body nezískali, ale následně Polsko a nyní i Nizozemsko poznaly na vlastní kůži rukopis Ralfa Rangnicka.

Nizozemsko - Rakousko 2:3 (0:1)

Branky: 47. Gakpo (Simons), 75. Depay (Weghorst) - 6. vlastní gól Malen (Prass), 59. Schmid (Grillitsch), 80. Sabitzer (Baumgartner)

Nizozemsko: Verbruggen - Geertruida, De Vrij, Van Dijk, Aké (66. van de Ven) - Reijnders (66. Wijnaldum), Schouten, Veerman (35. Simons) - Malen (72. Weghorst), Depay, Gakpo

Rakousko: Pentz - Posch, Wober, Lienhart (64. Querfeld), Prass - Seiwald, Grillitsch (64. Laimer) - Wimmer (64. Baumgartner), Sabitzer, Schmid (90+2 Weimann) - Arnautovič (78. Gregoritsch)

Jestli někdo tipoval na černé koně turnaje Maďarsko, tak Rakousko přebírá štafetu. Rakousko mělo za sebou dobré výsledky v kvalifikaci a ještě obdivuhodnější generálku před EURO 2024. Začátek zápasu patřil rakouským hráčům, kteří svým nepříjemným presinkem zaskočili bezzubé Nizozemce, z čehož pramenil gól v 6. minutě, když si střílený centr srazil do vlastní sítě Malen. Nizozemci se po dvaceti minutách otřepali
a zahrozili z několika šancí, ale neúspěšně. Ve 35. minutě došlo ke střídání na straně Nizozemců a do hry naskočil Xavi Simons. Ten byl ale hned u další šance Rakušanů, kdy po jeho chybě se dostal do dobré příležitosti Arnautovič, ale gól z této akce nakonec nepadl. První poločas skončil převahou Rakušanů, a to jak na góly, tak i na střely a držení míče.

Do druhého poločasu vstoupili rozhodně lépe Nizozemci, kteří hned po dvou minutách srovnali po krásné akci Simonse s Gakpem, kdy druhý jmenovaný si šikovně zasekl míč na pravou nohu a technicky obstřelil bezmocného Pentze. Nizozemci nadále pokračovali v náporu, ale kdo udeřil jako druhý, byli Rakušané. Ti po zajímavé akci zakončovali hlavou Schmid a vrátili Rakušanům vedení. Mezi 62. až 72. minutou došlo hned na šest střídání (po třech na každé straně) a zápas nabídl opět strhující tempo. Weghorst přišel na hřiště
a hned po třech minutách měl prsty v gólu Depaye. Situace se posuzovala ještě prostřednictvím VAR, ale nic neměnilo na tom, že byl gól vstřelen regulérně - 2:2. Zápas se hrál v naprosto strhujícím tempu a po dalších pěti minutách se opět měnilo skóre. Marcel Sabitzer úspěšně zakončil akci, kterou sám začal a po přihrávce Baumgartnera krásně zakončil.

Pokud patřil zápas mezi Tureckem a Gruzií mezi nejhezčí, tak tady máme nového adepta. Zápas Nizozemska s Rakouskem nabídl úžasnou podívanou!

Muž zápasu: Marcel Sabitzer