Zpět na » Ostatní » Skupina E - V duelu Slováků s Rumuny hrozí nudná remíza

Skupina E - V duelu Slováků s Rumuny hrozí nudná remíza

Skupina E - V duelu Slováků s Rumuny hrozí nudná remíza © uefa.com, fotbalportal.cz - Slovensko vs. Rumunsko

0

Líbilo se

25.06. - PREVIEW Ve skupině E mají všechny čtyři týmy po dvou kolech 3 body. Nejlepší skóre mají Rumuni, a proto vévodí tabulce. V posledním utkání se střetnou se Slováky, kteří jsou aktuálně třetí s vyrovnaným skóre 2:2. Proto oběma týmům stačí k postupu do osmifinále remíza. I podle kurzů sázkových kanceláří je tento výsledek nejpravděpodobnější.

Slovensko - Rumunsko

Středa 26. června, 18.00, Deutsche Bank Park (Frankfurt)

Ve středu vpodvečer se ve Frankfurtu střetnou Slováci s Rumuny. Utkali se dosud sedmkrát. V kvalifikaci o EURO 1996 vyhráli Rumuni 3:2 a 2:0. V kvalifikaci o EURO 2000 došlo na bezgólovou remízu a pak schytali Slováci doma debakl 1:5. Poté přišly na řadu tři přátelské duely, které skončily vždy nerozhodným výsledkem. Ten poslední v roce 2013. Slovensko tedy Rumuny nikdy neporazilo.

Slovensko nejprve šokovalo Belgii, když vyhrálo 1:0. Poté mělo skvěle rozehraný i duel s Ukrajinou. Po poločase vedlo 1:0 a bylo jasně lepší, jenomže pak přišla velká změna. Slovensko prohrálo 1:2 a postup jistý nemá. Má 3 body, skóre 2:2 a drží třetí místo. K jistotě postupu do osmifinále, podruhé v samostatné historii, potřebuje urvat ve středu alespoň bod. V případě prohry by záleželo na výsledku souběžně hraného zápasu mezi Belgií a Ukrajinou a případně i v dalších skupinách. Každopádně jdou do utkání Slováci odhodláni bodovat. Oba jejich dosavadní góly vstřelil slávistický Ivan Schranz. Bude snad v tomto tempu pokračovat?

Pořádně dokopaný je Dávid Hancko, ale měl by stihnout dát dohromady a nastoupit od první minuty.

Rumunsko vévodí tabulce skupiny E. Má shodně jako všechny ostatní tři týmy 3 body, ale nejlepší skóre 3:2. I jemu stačí z tohoto utkání vytěžit alespoň bod a bude jistým postupujícím do play-off. To se mu podařilo dosud pouze jednou v historii, a to na EURO 2000, kdy prošlo do čtvrtfinále. Tehdy v posledním zápase ve skupině slavně porazilo Anglii 3:2. Kouč Edward Iordanescu by tak mohl být u velkého úspěchu rumunského fotbalu. Rumuni porazili Ukrajinu jasně 3:0, ale nestačili na Belgii v poměru 0:2. Co předvedou proti Slovákům? Opravdu budou hrát oba týmy opatrně s úmyslem dovést zápas do nerozhodného stavu?

Na straně Rumunů neschází nikdo.

Absence:
Slovensko:
Hancko (nejistý start)
Rumunsko: -

Pravděpodobné sestavy:
Slovensko:
Dúbravka - Hancko, Škriniar, Vavro, Pekarík - Duda, Lobotka, Kucka - Haraslín, Strelec, Schranz

Rumunsko: Nita - Bancu, Burca, Dragusin, Ratiu - R. Marin - Mihaila, Stanciu, M. Marin, Man - Dragus

Tip FotbalPortal.cz: 0:0

Kam dál?

Michal Čermák /

Nejnovější články