Zpět na » Ostatní » Dánsko a Srbsko odehrají v zamotané skupině C zápas o postup do osmifinále

Dánsko a Srbsko odehrají v zamotané skupině C zápas o postup do osmifinále

Dánsko a Srbsko odehrají v zamotané skupině C zápas o postup do osmifinále © iconsport - Dánsko a Srbsko odehrají v zamotané skupině C zápas o postup do osmifinále

0

Líbilo se

25.06. - PREVIEW Skupina C je extrémně zamotaná a nepřehledná a rozhodovat se bude vše v posledním kole. Anglie je se 4 body první a proti Slovinsku bude hájit první místo. V druhém zápase na sebe narazí Dánsko a Srbsko. Situace je jasná: oba týmy potřebují bezpodmínečně vyhrát.

Mužstvo Kaspera Hjulmanda zatím remizovalo oba své zápasy 1:1, tým Dragana Stojkoviće má na kontě pouze jeden bod. Po prohře 0:1 s Anglií remizovali 1:1 se Slovinskem díky gólu Luky Joviče v závěru utkání.

Posledních deset vzájemných zápasů těchto zemí skončilo pěti výhrami na každé straně, ale momentální forma je na straně Dánů, kteří vyhráli čtyři poslední střetnutí. Mnoho hráčů z aktuálního kádru si jistě vzpomene na přátelské vítězství 3:0 v březnu 2020 v Kodani, o které se postarali střelci Joakim Mæhle, Jesper Lindstrøm a Christian Eriksen. Dánsko má také více zkušeností z posledních EURO, ale jak zjistilo Slovinsko na vlastní kůži, Srbsko se jen tak nevzdává.

Experti predikují

Sture Sandø, reportér z Dánska:

„Dánský stroj proti Anglii fungoval jako hodinky, k dokonalosti chyběly jen tři body. Kasper Hjulmand udělá vše pro to, aby tento výkon zopakoval i proti Srbsku, kde vítězství zajistí Dánsku místo v osmifinále. Remíza by sice mohla stačit, ale s tím nejspíš Dánsko nepočítá. Zpráva od trenéra Hjulmanda a jeho hráčů je jasná: jsou v Mnichově proto, aby vyhráli!“

Serbia game is Denmark´s day of destiny, says FA boss | Reuters

Aleksandra Stojkovičová, reportérka ze Srbska:

Pro Srby nastal čas rozhodnutí, díky gólu v poslední minutě proti Slovinsku totiž mají svůj osud stále ve svých rukou. Tlak je vysoký, ale tato generace hráčů vedená trenérem Stojkovičem ukázala, že pod tlakem dokáže zvítězit a je zvyklá na roli outsidera. Základní sestava zůstává nejistá, Srbsko zatím nenašlo perfektní kombinaci. Tento zápas by mohl být skvělou příležitostí ji konečně objevit.“

Serbia - Sky Sports Football

Co říkají trenéři

Kasper Hjulmand, trenér Dánska: „Chybí nám pocit vítězství v kabině po zápase. Víme, že remíza stačí, ale k zápasu přistupujeme jako ke každému jinému fotbalovému utkání, které chceme vyhrát. Srbsko je velmi, velmi dobrý tým. Myslím, že i Anglii hodně potrápili. Mohlo to skončit remízou. V dalším zápase se Slovinskem měli velké šance. Jsou velmi silní, máme před nimi velký respekt."

Dragan Stojkovič, trenér Srbska: „Dánsko je opravdu silný soupeř. Mají vynikající hráče. Jsou to velmi tvrdí soupeři. Ve dvou zápasech sice nevyhráli, ale ani neprohráli. To znamená, že jsou to organizovaný tým, který na hřišti hodně obětuje. Bude to velmi těžké, ale teď je čas změnit naší nedávnou bilanci proti nim. Uděláme vše pro to, abychom odehráli dobrý zápas."

Nikolas Kočica /

Nejnovější články