Zpět na » Ostatní » Hráč dne David Raum

Hráč dne David Raum

Hráč dne David Raum © iconsport.photo - David Raum

0

Líbilo se

24.06. - Německo mělo dost na mále. Stačily dvě minuty a z prvního místa ve skupině by nebylo nic, švýcarským hrdinou by byl Dan Ndoye. To ale nemohlo dopustit duo střídajících hráčů, které vymyslelo vítězný gól. Asistentem byl David Raum. Ten je za mě v chabé konkurenci hráčem dne.

Rodák z Norimberka se fotbalově vzdělával už od roku 2006 v klubu Greuther Fürth, lokálním rivalovi domácího 1.FC Norimberk. Raum prošel všemi mládežnickými kategoriemi a v roce 2017 debutoval v prvním mužstvu ve druhé lize. Bylo mu 18 a ze druhé ligy se v dresu svého klubu nikdy nedostal. Předváděl v ní ale super výkony. Z pozice ofenzivního levého beka si v sezóně 2020/21 připsal 15 asistencí. Podepsal ho bundesligový Hoffenheim. Během té sezóny debutoval v národním mužstvu a spoluhráčům v Bundeslize přihrál na 13 branek. Přestup do Lipska už po jedné sezóně byl přirozeným posunem. První sezóna se ale výbornému technikovi nepovedla. Vše však napravil letos, kdy ke dvěma gólům přidal 10 asistencí a konečně patřil mezi opory.

Paradoxně ale ztratil své místo v národním mužstvu i přes to, že za sebou má daleko lepší sezónu, než tu předešlou. Sebral mu ho Mittelstädt ze Stuttgartu. A to i na Euru. Raum doposud na Euru neodehrál ani minutu. Za stavu 0:1 pro Švýcary ho ale Nagelsmann poslal do hry v 61. minutě a Raum úplně změnil obraz hry. Ihned se uvedl nebezpečnou pumelicí těsně nad břevno, byl aktivní a zejména na něm byla skutečně vidět ta chuť zvrátit výsledek a potvrdit první německé místo ve skupině. Přesně adresoval 15 ze 16 přihrávek, dvě z nich byly do velkých šancí, vyhrával souboje a úspěšně se dostával za soupeře. A to i během situace z 92. minuty, kdy nacentroval do vápna na Füllkruga, jenž skvělou hlavičkou srovnal. Německo zachránilo postup z 1. místa. A bez Davida Rauma by se to nepovedlo. Za svůj výkon ale nebyl úplně tak doceněn.

David Raum

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články