Zpět na » Ostatní » Kdo dnes hraje na Euro 2024 a kde zápasy sledovat

Kdo dnes hraje na Euro 2024 a kde zápasy sledovat

Kdo dnes hraje na Euro 2024 a kde zápasy sledovat © iconsport.photo - Nico Williams

0

Líbilo se

24.06. - Skupina smrti zatím nevypadá tak, jak bychom asi úplně očekávali. Velmi špatné výkony Chorvatů, naopak srdnatá Albánie, nepřesvědčivá Itálie a naprosto dominantní Španělé, kteří svým fotbalem skutečně baví. Dnes se rozsekne, jakou podobu bude tato skupina nakonec mít.

Španělsko je rozhodně nejlépe hrajícím týmem celého Eura. Podle slov trenéra de la Fuenteho nemůže tenhle tým prohrát. To jsou dost odvážná slova, ale ukazuje to sebevědomí a vnitřní sílu, kterou tým La Furia Roja aktuálně má. Dnes už to potvrdí. První místo skupiny má jisté. Soupeřem mu bude Albánie. Můžeme očekávat, že kouč de la Fuente postaví kompletně jinou sestavu a hvězdy si odpočinou. Navíc je vykartovaný třeba takový Rodri. Albánie musí šokovat. 3 body k jednomu za remízu s Chorvaty by jí poslaly dál. To by ale Chorvatsko muselo ztratit s Itálií. Bude to ohromně těžké tak jako tak, ale kdy jindy Španělsko obrat než ve chvíli, kdy má jistý postup.

To Itálie vyhrát musí. Ona by jí stačila i remíza, ale prohra to být nemůže. Neměla by jistotu, že se třemi body bude postupovat. Zatím moc nepřesvědčila hlavně svou ofenzivou. Ačkoliv bylo skóre se Španěly poměrně vyrovnané, hra taková nebyla. Itálie si ani neškrtla a bylo jen štěstí a Donnarummova skvělá práce, že ten rozdíl ve skóre nebyl opravdu velký. Ale ani Chorvatsko chválit nemůžeme. Se Španělskem předvedlo více než Itálie, ale zápas nezvládla a s Albánií přišla o důležitou výhru v nastavení. Vepředu se nedaří, nemá to nápad a takový Luka Modrič patří mezi nejhorší chorvatské hráče. Teď musí zabrat, jinak se na posledním turnaji rozloučí fiaskem.

Kdo dnes hraje

Skupina B

Španělsko - Albánie - 21:00

Merkur Spiel-Arena - Düsseldorf

Chorvatsko - Itálie - 21:00

Red Bull Arena - Lipsko

Kde zápasy sledovat

Španělsko - Albánie - Čt2 - 20:50

Chorvatsko - Itálie - Čt Sport - 20:20

Zvládne to Albánie?

Na co sázet

Španělsko - Albánie

Neprohra Albánie - Vsaďte si s kurzem 2,77

Je to risk, o tom žádná. Řekl bych ale, že Albánie nás všechny přesvědčila, že na Euru je naprosto po zásluze. Problémy dělala Italům, remizovala s Chorvaty, kdy byla v zápase podle mě lepší. Dnes bude bojovat o postup, zatímco Španělsku už o nic nejde, zápas může vypustit a Luis de la Fuente dá pravděpodobně do zápasu sestavu, která doposud moc nehrála. Šance tu podle mě je.

Chorvatsko - Itálie

Itálie bude mít více střel na bránu - Vsaďte si s kurzem 2,02

Itálie zaujala především svou obranou. Výborný Ricardo Calafiori, italský objev, vedle něj spolehlivý Bastoni. A ačkoliv proti Španělsku měly kraje problémy, proti Chorvatsku to myslím nehrozí. Není tam nikdo z křídla, kdo by šikanoval Di Lorenza s Dimarcem. Chorvati jsou v ofenzivě opravdu marní. Předvedli se jen v závěru s Albánií. A Italům jde teoreticky také o všechno.

Ricardo Calafiori

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články