Zpět na » Ostatní » Gary Lineker znovu porušil pravidla BBC. Během přenosu na EURO 2024 nosil oblečení své značky

Gary Lineker znovu porušil pravidla BBC. Během přenosu na EURO 2024 nosil oblečení své značky

Gary Lineker znovu porušil pravidla BBC. Během přenosu na EURO 2024 nosil oblečení své značky © iconsport.photo - Lineker na cestě

0

Líbilo se

19.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE V nedělním zahajovacím zápase Anglie na Euru 2024 proti Srbsku se Gary Lineker, bývalý anglický a barcelonský útočník a nyní známý sportovní komentátor, údajně dopustil dalšího porušení pravidel BBC. Lineker se objevil na obrazovkách v oblečení z vlastní kolekce Next, což podle pravidel BBC představuje konflikt zájmů.

Daily Mail informoval, že Lineker během přenosu nosil světle zelené tričko a šalvějovou bundu z kolekce, kterou společně s maloobchodním řetězcem Next uvedl na trh v roce 2023. Tento krok je v rozporu s pravidly BBC, která zakazují moderátorům nosit oblečení, které propagují nebo inzerují, nebo ze kterého mají finanční zisk. Podle těchto pravidel musí být moderátoři nestranní a nesmějí využívat svůj veřejný profil k propagaci komerčních produktů.

Problémový Lineker

Linekerovy činy nejsou prvním případem, kdy porušil tato pravidla. V roce 2018 během mistrovství světa v Rusku se dostal do problémů s BBC, když na sociálních médiích propagoval košili značky TM Lewin a následně ji nosil ve vysílání. Tehdy se stal ambasadorem této značky, což vyvolalo kritiku a nutilo BBC k přezkoumání jeho činnosti. BBC se k poslednímu incidentu zatím nevyjádřila, ale očekává se, že celá záležitost bude pečlivě prošetřena. V minulosti byly porušení tohoto druhu považovány za vážné, protože mohou narušit důvěryhodnost a nestrannost veřejnoprávního vysílatele. Pro Linekera, který je jednou z nejvýraznějších tváří sportovního zpravodajství v Británii, to může mít další nepříjemné důsledky. Jeho spolupráce s Next byla široce propagována a kolekce se stala populární mezi zákazníky. Nicméně, tento incident by mohl vést k přehodnocení jeho role v BBC a jeho závazků vůči pravidlům vysílatele.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články