Zpět na » Ostatní » EURO 2024: Lunin se omluvil za svůj výkon proti Rumunsku

EURO 2024: Lunin se omluvil za svůj výkon proti Rumunsku

EURO 2024: Lunin se omluvil za svůj výkon proti Rumunsku © iconsport - Lunin se omluvil za svůj výkon proti Rumunsku

0

Líbilo se

17.06. - Po překvapivé prohře Ukrajiny 0:3 s Rumunskem, týmem, který je o 24 míst níže v žebříčku FIFA, se Andrij Lunin v mixzóně postavil otázkám novinářů. Brankář, který v dresu Realu Madrid během klubové sezóny exceloval, nese vinu za úvodní gól Rumunska ve 29. minutě. Jeho špatný odkop šel přímo k Denisu Manovi, který okamžitě našel přihrávkou střelce Nicolae Stanciua. Po poločase mohl také lépe zasáhnout u druhého gólu Rumunska, který vstřelil Razvan Marin.

„Omlouvám se svým spoluhráčům, moje chyba zápas zkomplikovala. Jediné, co teď můžu říct, je, že se omlouvám a slibuji, že v dalším zápase bude můj výkon lepší," řekl Lunin španělskému rozhlasu COPE.

Šokující vítězství Slovenska nad Belgií jen zhoršilo situaci pro Ukrajinu, protože oba týmy, od kterých se čekalo, že s nimi Ukrajina bude bodovat, začaly turnaj výhrou. Následuje v pátek zápas se Slovenskem a 26. června duel s Belgií. Vzhledem k tomu, jak skupina začala, zdá se, že pouhé tři body na postup stačit nebudou.

V dalších zápasech bude muset předvést lepší výkon

Lunin bude muset v nadcházejících zápasech předvést daleko lepší výkon, pokud chce Ukrajina mít šanci na postup ze skupiny. Trenér Serhiy Rebrov ho jistě podpoří a povzbudí, ale Lunin bude muset ukázat mentální odolnost a poučit se ze svých chyb.

All I can say is sorry´ - Real Madrid and Ukraine goalkeeper Andriy Lunin  offers heartfelt apology after his errors lead to Romania thumping at Euro  2024 | Goal.com English Kuwait

Ukrajina má v kádru mnoho talentovaných hráčů, jako jsou Oleksandr Zinchenko, Ruslan Malinovskyi a Andriy Yarmolenko, kteří dokáží strhnout hru na sebe. Pokud Ukrajina bude hrát jako jeden tým, stále existuje šance, že se jim podaří postoupit do vyřazovací fáze. Nic není ztraceno. Nicméně úkol to bude náročný a Ukrajina si nemůže dovolit další ztráty. Zápas proti Slovensku v pátek bude klíčový. Pokud se jim podaří zvítězit, budou mít šanci na postup ze skupiny i v případě porážky s Belgií v posledním zápase.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články