Zpět na » Ostatní » Euro 2024: Z pohádky do tragédie. Německý supertalent Pavlovič pro angínu vynechá domácí turnaj

Euro 2024: Z pohádky do tragédie. Německý supertalent Pavlovič pro angínu vynechá domácí turnaj

Euro 2024: Z pohádky do tragédie. Německý supertalent Pavlovič pro angínu vynechá domácí turnaj © iconsport.photo - Aleksandar Pavlovič

0

Líbilo se

12.06. - Vypadalo to jako skutečná pohádka. Aleksandar Pavlovič vyletěl v dresu Bayernu Mnichov neskutečným způsobem. Nakonec se dostal i do nominace Juliana Nagelsmanna na Euro. V závěru sezóny se zranil, vyléčil se, ale pro zánět mandlí bude chybět stejně. Obrovská škoda.

Aleksandar Pavlovič je jednou z komet této sezóny Bundesligy. Ačkoliv tuto sezónu ze strany Bayernu jako úspěšnou označit nemůžeme, ze strany Aleksandara Pavloviče byla výborná. Klubový odchovanec okamžitě zapadl do základní sestavy a patřil mezi nejstabilnější prvky kádru Bavorů. Thomas Tuchel si ho oblíbil, a především mu věřil. Věřil mu i v semifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid. I tam patřil Pavlovič mezi nejlepší hráče Bayernu. Odehrál celkem 22 zápasů. Každý jeden byl kvalitní. A to natolik, že Julian Nagelsmann na jeho úkor nechal mimo soupisku Německa třeba klubového kolegu Leona Goretzku, mnohem zkušenějšího borce.

Rázem to s Pavlovičem bylo jako v pohádce. Nikdo ho před sezónou neznal, rázem měl být možností pro Němce na domácím Euru, kde jsou největšími favority vedle Francie a Anglie. A je dost možné, že by si zahrál opravdu dost. Jenomže pro něj přišlo smolné poslední kolo s Hoffenheimem, které dostalo Euro do nejistoty. Nakonec se ale stihl doléčit, a dokonce naskočil do přípravy s Ukrajinou. Avšak přišla další velká čára přes rozpočet nejen Pavloviče, ale i Nagelsmanna. Pavlovič totiž dostal angínu. 19letý středopolař tak právě díky téhle celkem běžné nemoci zůstává doma a přijde o svůj doposud životní turnaj. Jako kdyby to byl osud.

Emre Can místo Pavloviče

Julian Nagelsmann tak mohl povolat náhradu. Nabízel se třeba Leon Goretzka, ale volba nakonec padla na Emreho Cana, středopolaře Borussie Dortmund, kde dělá kapitána, ale je vlastními fanoušky dost kritizován. V reprezentačním mužstvu hraje od roku 2015, kdy byl po přestupu z Bayernu Mnichov hráčem Bayeru Leverkusen a chystal se na přestup do Liverpoolu. Od té doby odehrál 43 zápasů, hrál na dvou mistrovství Evropy, na světový šampionát se nikdy nepodíval. Dle mého názoru je Pavlovič daleko fotbalovější možností. Nagelsmann ale bude stejně na této pozici spoléhat na Roberta Andriche. Navíc je Emre Can možností i do středu obrany.

Aleksandar Pavlovič

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články