Zpět na » Ostatní » Euro 2024: Za zraněného Sadílka Ivan Hašek povolal Petra Ševčíka ze Slavie

Euro 2024: Za zraněného Sadílka Ivan Hašek povolal Petra Ševčíka ze Slavie

Euro 2024: Za zraněného Sadílka Ivan Hašek povolal Petra Ševčíka ze Slavie © iconsport.photo - Petr Ševčík

1

Líbilo se

12.06. - Už je jasno v tom, kdo nahradí Michala Sadílka u týmu české reprezentace. Ivan Hašek měl možnost ještě dopovolat někoho za zraněného středopolaře Twente. Řešil se především Lukás Kalvach, Alex Král a také Petr Ševčík. A právě třetí jmenovaný nakonec Haškův tým pro Euro 2024 posílí.

S Michalem Sadílkem se pro Euro 2024 počítalo do základní sestavy vedle Tomáše Součka. Za sebou měl dost možná životní sezónu v dresu nizozemského Twente, a tenhle klub i díky němu bude hrát kvalifikaci o Ligu mistrů. Sadílek byl ale s Krejčím a Davidem Juráskem na tříkolkách a jak to dopadlo víme. Přes 40 stehů v noze a Euro se mu nedosažitelně vzdálilo. Dost možná mu i tahle klukovina překazí letní přestupové plány. S agentem se totiž rozhlížel a byl o něj zájem i z top 5 lig. Sadílek měl na Euru zvednout svou cenu a zájemce utvrdit v tom, že ho chtějí, možná se k tomu přidají i další.

Problém pro Haška

To se ale nestane. Ivan Hašek měl ale možnost dopovolat za něj náhradu. Proti Severní Makedonii hrál v záloze vedle Tomáše Součka Lukáš Provod a Adam Hložek. Takhle ale s největší pravděpodobností střed pole vypadat nebude. Spekulovalo se o tom, že by mohl i do zápasu s Portugalskem naskočit Lukáš Červ z Viktorie Plzeň. U toho byla nominace celkem překvapením. Má ale velkou formu a dost možná by zvládl i takhle velký zápas. Spekulovalo se ale stejně o tom, zda Hašek uvolněného místa v sestavě využije, nebo ne. K dispozici byl na Sadílkův post Kalvach, Král a Petr Ševčík. Dále tu byl Michalův bratr Lukáš, Michal Hlavatý a Dominik Janošek. Ta poslední trojice byla ale skutečně prakticky mimo hru. Nyní už víme, že náhrada za Sadílka tu bude.

Ševčík jako náhrada za Sadílka

A je jí nakonec Petr Ševčík, záložník pražské Slavie. Ten má za sebou skutečně výbornou druhou polovinu sezóny. 15násobný český reprezentant navíc zůstal povětšinou zdravý, což u něj zas takovým zvykem není. Petr Ševčík je typologicky jiný hráč než Michal Sadílek, ale dokáže zahrát na prakticky jakémkoliv postu v záloze. Podle mě ale jeho nominace znamená, že se prohodí jako kdyby pozice Sadílka se Součkem a český kapitán bude hrát defenzivněji, tedy v pozici, ve které by původně měl být Sadílek. Tedy pokud skutečně nepůjde do základní sestavy Lukáš Červ, který tak zůstává nakonec jediným čistě defenzivním záložníkem za zraněného Sadílka.

Petr Ševčík

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články