Zpět na » Ostatní » Vítěz Zlaté kopačky byl od FIFA vyloučen z mezinárodního fotbalu

Vítěz Zlaté kopačky byl od FIFA vyloučen z mezinárodního fotbalu

Vítěz Zlaté kopačky byl od FIFA vyloučen z mezinárodního fotbalu © twitter.com - hříštník Nsue

1

Líbilo se

06.06. - Africký fotbalový svět je v šoku po oznámení, že Emiliano Nsue, vítěz Zlaté kopačky na Africkém poháru národů 2024, byl FIFA zakázán hrát mezinárodní fotbal. FIFA rozhodla, že Nsue nikdy nebyl oprávněn reprezentovat Rovníkovou Guineu.

Nsue, který hrál za národní tým Rovníkové Guineje po dobu 11 let, byl klíčovým hráčem v kvalifikaci na Mistrovství světa 2026. Ve dvou vítězných zápasech proti Namibii a Libérii, které skončily výsledkem 1:0, se Nsue prosadil jako střelec. Nicméně, obě vítězství byla následně anulována.

Co se stalo?

Podrobná zpráva od FIFA odhalila, že bývalý hráč Middlesbrough a Birmingham City neměl být vůbec na hřišti. Nyní čelí šestiměsíčnímu zákazu účasti v mezinárodních soutěžích. Tento skandál není pro Nsueho prvním svého druhu. V roce 2013 byla Rovníková Guinea nucena kontumačně prohrát dva kvalifikační zápasy na mistrovství světa 2014 0:3 kvůli Nsueho neopravenému startu. FIFA vysvětlila, že důvodem pro disciplinární opatření je fakt, že Nsue hrál soutěžní zápasy za španělské mládežnické týmy, než změnil národnost. Tento fakt ho činí neopraveným pro reprezentaci Rovníkové Guineje v soutěžních zápasech.

Během své kariéry za národní tým odehrál Nsue více než 40 zápasů a vstřelil 23 gólů, včetně pěti gólů na nedávném Africkém poháru národů v lednu. FIFA kontaktovala Nsueho v březnu a dala mu šest dní na odpověď na obvinění, na které nereagoval. Nsue a jeho národní federace mají možnost se proti těmto sankcím odvolat. Prvním krokem je odvolání k FIFA, následně mohou případ předložit Mezinárodnímu sportovnímu arbitrážnímu soudu. Fanoušci a odborníci po celém světě budou bedlivě sledovat další vývoj této kauzy, která znovu otevírá otázky ohledně oprávněnosti hráčů a jejich národnostních změn v mezinárodním fotbale.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články