Zpět na » Ostatní » José Mourinho a jeho plat: Kolik bude trenérský štáb vydělávat ve Fenerbahçe?

José Mourinho a jeho plat: Kolik bude trenérský štáb vydělávat ve Fenerbahçe?

José Mourinho a jeho plat: Kolik bude trenérský štáb vydělávat ve Fenerbahçe? © iconsport.photo - Mourinho při představení

0

Líbilo se

05.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Prezident Fenerbahce, Ali Koc, včera odhalil šokující částku, kterou turecký fotbalový gigant zaplatí svému novému trenérovi Jose Mourinhovi. Portugalský stratég, který minulý týden převzal otěže týmu Super Lig, si ročně přijde na pěkné peníze.

Mourinho byl bez angažmá od ledna letošního roku, kdy byl po dvou letech odvolán z postu hlavního trenéra italského AS Řím. Fenerbahce se stane jedenáctým klubem v jeho bohaté trenérské kariéře, během níž získal řadu prestižních trofejí, včetně Ligy mistrů, Premier League a Evropské ligy.

Mourinhovo první slova po představení

"Normálně je trenér milován po vítězstvích," uvedl Mourinho během svého oficiálního představení fanouškům Fenerbahce. "V tomto případě cítím, že jsem milován před vítězstvími. To je velká zodpovědnost, kterou cítím. Slibuji vám od tohoto okamžiku, že patřím do vaší rodiny. Tento dres je moje kůže." Mourinho nahradí Ismaila Kartala, který opustil klub po úspěšné sezóně, kdy Fenerbahce skončilo na druhém místě v turecké lize. Přestože tým nasbíral 99 bodů a prohrál pouze jeden zápas, titul získal rival Galatasaray.

Kolik bude vydělávat?

Prezident Ali Koc prozradil, že o Mourinha měly zájem i jiné turecké kluby. "Jiné kluby než my se setkaly s Mourinhem," řekl Koc pro Sports Digitale. "Besiktas ho také kontaktoval. Aziz Yildirim a Sadettin Saran se také setkali. Ale my jsme se setkali jako první. Udělali jsme mnohem vhodnější nabídku než nabídka Azize Yildirima a on ji přijal. Mourinho byl ohromen našimi sny. Dali jsme jemu a jeho celému týmu 12 milionů eur ročně." Mourinho podepsal s Fenerbahce dvouletou smlouvu a již se připravuje na letní přestupové období, kdy se bude snažit posílit tým. Volby nového prezidenta klubu se uskuteční 9. června a bývalý prezident Aziz Yildirim plánuje znovu kandidovat, což podtrhuje význam angažmá Mourinha pro současného prezidenta Koca.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články