Zpět na » Ostatní » Euro 2024: Trefil se Ivan Hašek s nominací?

Euro 2024: Trefil se Ivan Hašek s nominací?

Euro 2024: Trefil se Ivan Hašek s nominací? © iconsport.photo - Tomáš Souček

0

Líbilo se

28.05. - Všechny otázky zodpovězeny, nominace oznámena. Ivan Hašek na tiskové konferenci oznámil 26 jmen, se kterými bude na nadcházejícím Euru 2024 usilovat o úspěch proti Portugalsku, Turecko, Gruzii a snad i dalším soupeřům. Za mě je nominace naprosto správná, s některými jmény příjemně překvapující. Dobrá práce pane Hašku.

Po odchodu Jaroslava Šilhavého se hodně řešilo to, jak bude nominaci skládat Ivan Hašek. Šilhavý byl totiž dost kritizován za neustálé sázení na své koně bez formy, na přehlížení výborně hrajících hráčů v domácí soutěži, a tak dále. Ivan Hašek zatím dělá opak. Nominace má založené na aktuální formě, dal znovu šanci Antonínu Barákovi, který je za mě nejlepším hráčem reprezentace od Haškova příchodu, a celkově zatím minimálně co se nominovaných hráčů týče, dostává pozitivní odezvu. Ani nominace na Euro 2024 není výjimkou. Můžeme u některých jmen rozporovat, ale ve finále se jedná o celkem správnou a nutno říct že silnou a vyváženou nominaci.

Brankáři

Jedničkou na Euru 2024 zřejmě bude Jindřich Staněk. V Plzni chytal výborně, ale ve Slavii se posunul na další level. Asi jsme ani nečekali, že Staněk má ještě nad sebou takové možnosti. Ale má. I díky těm posledním výkonům by měl být na Euru jedničkou. Dvojkou mu bude Matěj Kovář. I jeho pozice byla celkem jistá, a to i přes nepovedené finále Evropské ligy, které jeho reputaci trochu poznamenalo. Otázkou byla pozice trojky. Martin Jedlička neudržel formu z Evropy, Hladký z Ipswiche asi není favoritem Ivana Haška. Na poslední srazu byl přítomen i Vítězslav Jaroš. Sturm Graz vyhrál titul a jeho finální nominace na turnaj je tak asi zasloužená.

Jindřich Staněk

Obrana

Podle mě nastal v obraně národního týmu obrovský posun. Pryč jsou obránci typu Brabec, Havel a další a konečně tu je trenér, který se nebojí nominovat nadějné hráče, borce, co mají formu, ačkoliv tolik neoplývají zkušenostmi. Krásným důkazem je Robin Hranáč s Tomášem Vlčkem. Vloni kopali spolu baráž v Pardubicích, teď jedou na Euro. Ze Slavie je v nominaci do obrany i Tomáš Holeš, pro ostatní vzhledem k aktuální formě překvapivě David Zima, David Douděra. Ze Sparty je tu Ladislav Krejčí a Martin Vitík. Ivan Hašek nezlomil hůl nad Vladimírem Coufalem a po Belmondu na Euro 2024 pojede. I bez formy hrající David Jurásek nebude chybět.

Robin Hranáč

Záloha

Zatímco Jaroslav Šilhavý neměl dobré vztahy s Antonínem Barákem, Hašek ho do nominace vrátil a Barák mu to zatím výborně splácí. Chybět nebude kapitán Tomáš Souček. Michal Sadílek, Lukáš Provod, to se prostě čekalo. Velkým překvapením, ale naprosto zaslouženě se do nominace dostal Lukáš Červ, jenž se v zimě z Liberce přesunul do Viktorie Plzeň. Vedle něj bude hrát i klubový kolega, druhý nejlepší střelec Fortuna Ligy Pavel Šulc. Opět zaslouženě, i když v reprezentačním dresu mu to naposledy moc nešlo. Jede i vítěz nizozemského poháru Ondřej Lingr, potenciálně klíčový žolík. Výborným žolíkem může být i Matěj Jurásek, asi největší talent ve výběru.

Tomáš Souček

Útok

Složení útoku se hodně řešilo. Patrik Schick měl jasné místo v nominaci. Nejlepší český útočník, a to absolutně bez diskuze. Kdo ho ale doplní? Adam Hložek byl také dost blízko. Byly tu ale 4 útočníci z Fortuna Ligy a jen 3 místa. Tomáš Chorý byl navíc po posledních reprezentačních srazech v nominaci předem. Nakonec přijede Mojmír Chytil a také Jan Kuchta, nad nímž se Ivan Hašek po kauze Belmondo také smiloval. Doma tedy zůstává Václav Jurečka, jenž se dvěma góly do sítě Mladé Boleslavi stal králem střelců Fortuna Ligy. Ani to mu ale nestačilo. Nejede ani Vasil Kušej, o němž se po Euru U21 mluvilo jako o velké naději. Jede ale Václav Černý. Toho doposud Hašek nezapojil.

Patrik Schick

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články