Zpět na » Ostatní » Fotbalová revoluce: Copa America zavádí růžovou kartu. O čem to bude?

Fotbalová revoluce: Copa America zavádí růžovou kartu. O čem to bude?

Fotbalová revoluce: Copa America zavádí růžovou kartu. O čem to bude? © twitter.com - čeká nás novinka

0

Líbilo se

26.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Fotbalové fanoušky čeká během letošního léta neobvyklá novinka - na mezinárodní scéně se poprvé objeví růžová karta. Toto revoluční pravidlo bylo schváleno po důkladném projednání a odsouhlasení Mezinárodní fotbalovou asociací (IFAB) a bude zavedeno už během Copa America 2024.

Každoročně se navrhují nová pravidla, ale jen málo z nich se skutečně prosadí. Tento rok je výjimkou, neboť novinka v podobě růžové karty si našla cestu do pravidel mezinárodního fotbalu. Jihoamerická fotbalová federace CONMEBOL schválila toto pravidlo s platností pro nadcházející Copa America, která se bude konat ve Spojených státech od 20. června do 14. července.

Růžová karta

Růžová karta umožní trenérům provést dodatečné střídání v případě podezření na otřes mozku či jiný vážný úraz hlavy. Jakmile rozhodčí nebo čtvrtý rozhodčí obdrží informaci o takovém zranění, bude použita růžová karta, která označí speciální střídání. Tento nový prvek má za cíl zvýšit bezpečnost hráčů a zajistit, aby hráči s podezřením na otřes mozku byli okamžitě staženi ze hřiště a dostali potřebnou lékařskou péči. Podle pravidel bude mít i soupeřský tým právo na dodatečné střídání, pokud jedna strana využije růžovou kartu. Navíc týmy získají další možnost střídání, kterou lze použít výhradně pro tuto situaci. Hráči, kteří utrpěli podezření na otřes mozku, se nebudou moci vrátit na hřiště a budou převezeni do šatny nebo zdravotního centra. Týmoví lékaři budou povinni do 24 hodin od konce zápasu vyplnit a odeslat formulář lékařské komisi CONMEBOL, v němž popíší detaily o zranění a následném hodnocení otřesu mozku.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články