Zpět na » Ostatní » Mike Maignan si zlomil malíček a jeho start na Euru 2024 je v ohrožení

Mike Maignan si zlomil malíček a jeho start na Euru 2024 je v ohrožení

Mike Maignan si zlomil malíček a jeho start na Euru 2024 je v ohrožení © iconsport.photo - Mike Maignan

0

Líbilo se

23.05. - Je to s ním dost komplikované. Gólman bezpochyby skvělý, s velkým potenciálem. Jen tak by se přeci jedničkou Francie po Llorisovi nestal. Ale jeho zdraví, to je vážný problém. Mike Maignan si před Eurem 2024 zlomil prst na ruce a je dost možné, že o turnaj přijde. Kdo by byl jedničkou místo něj?

Mike Maignan je odchovancem PSG. Těch nadějných gólmanů prošlo pařížským velkoklubem celkem dost, ale šanci nedostali a Maignan se z nich prosadil asi nejvíce. V roce 2015 se totiž přesunul do Lille, kde časem v brance nahradil legendárního Nigerijce Enyeamu a stal se velkou oporou. Vše to vyvrcholilo v sezóně 2020/21, kdy působil jako neprůstřelná zeď a vychytal Lille titul. Jako brankář roku se přesunul do AC Milán jako náhrada za Donnarummu. A náhrada to byla fenomenální. Brankářem roku byl i v Serii A a opět vychytal titul. Na tu výkonnost ale od té doby nenavázal a má časté problémy se zdravím. Od svého příchodu chyběl rovných 50 zápasů. To od své jedničky nechcete.

Rossoneri navíc měli problém s tím, že v klubu žádná skutečně kvalitní dvojka nebyla. Když vidíme, co Tatarusanu předvádí v Saudské Arábii, je zarážející, že v takovém klubu jako AC Milán vůbec byl. Zdravotní potíže měl i letos. Zranil se i v zápase se Slavií v pražském Edenu, kdy ho střídal Sportiello. Opět brankář, jenž není na úrovni AC Milán. Maignan je spolehlivý gólman, chytá dobře, ale 50 zápasů absence je opravdu hodně. I to ho dost možná připravuje o ještě jeden velký přestup. Gólmana bude hledat třeba Manchester City, jenž chce prodat Edersona. A Euro 2024 bylo ideální šancí, jak mohl Maignan ukázat, že Guardiola by s ním mohl počítat. Trošku jiný typ gólmana, na druhou stranu Edersona s jeho hrou nohou nahradí snad jen Neuer.

Mike Maignan

Bude Maignan chytat?

Maignan je pro Francii po konci Huga Llorise jedničkou. Odchytal už 14 zápasů. Před Eurem ale přichází velká rána, jenž Maignana o Euro dost možná připraví. Má totiž zlomený malíček. Nyní bude týden nosit dlahu, potom se uvidí, zda může vůbec na Euru s takovým problémem nastoupit. Pro gólmana je to samozřejmě hodně nepříjemné zranění. Do Eura ale ještě nějaký čas zbývá a naděje na Maignanův start tu je, samozřejmě ale s rizikem obnovení zranění. Otázkou je, zda to bude chtít Deschamps riskovat. Pokud Maignan chytat moct nebude, jak to zkušený lodivod vyřeší?

Kdo by Maignana nahradil?

V nominaci je Brice Samba a Alphonse Areola. Samba, kapitán Lens, v posledních dvou sezónách obrovská opora, odchytal celkem solidní zápas s Německem a ukázal, že v reprezentaci je právem. Otázkou ale je, zda by neměl po těch letech v roli trojky dostat na velkém turnaji šanci Alphonse Areola. Má zlato z mistrovství světa, ale odchytáno má za 6 let jen 5 zápasů. Ve West Hamu ale letos ukázal, že s ním by Deschamps vedle nesáhl. A kdo by toto duo doplnil? Na rozdíl od jiných nominací, ta francouzská předběžně neobsahuje 4 gólmany, takže je to otázka. Nikdo jiný tu nebyl. Formou by si ale mohl nominaci vysloužit Lucas Chevalier, mladý brankář Lille.

Brice Samba

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články