Zpět na » Ostatní » Rashford nebyl nominován na EURO: Útočníkům musíte dodat pocit, že jsou výjimeční a pokud jich je moc, tak to nejde

Rashford nebyl nominován na EURO: Útočníkům musíte dodat pocit, že jsou výjimeční a pokud jich je moc, tak to nejde

Rashford nebyl nominován na EURO: Útočníkům musíte dodat pocit, že jsou výjimeční a pokud jich je moc, tak to nejde © iconsport - Marcus Rashford se na Mistrovství Evropy nepodívá

1

Líbilo se

21.05. - Útočník Manchesteru United Marcus Rashford překvapivě chybí v širším anglickém nominačním výběru pro Euro 2024, který trenér Gareth Southgate oznámil v pondělí. Rashford na svém Instagramu zveřejnil fotku anglického týmu s popiskem: „Přeji Garethovi a klukům vše nejlepší do nadcházejícího turnaje." Southgate místo Rashforda naopak nominoval mladíky Anthonyho Gordona a Eberechiho Ezeho.

„Byla to těžká rozhodnutí, mluvíme o velmi dobrých hráčích, kteří byli důležitou součástí našich úspěchů," řekl Southgate k nenominování Rashforda. „Mám prostě pocit, že jiní hráči na tomto postu odehráli lepší sezónu, takhle jednoduché to je," prohlásil.

Musíme dát kouči za pravdu, že Rashford nastřílel v této sezóně ve všech soutěžích pouze osm gólů v 42 zápasech, což je pod jeho obvyklou úroveň.

Southgate kromě Rashforda překvapivě vynechal i další zkušené hráče, jako jsou Jordan Henderson, Raheem Sterling a Reece James. Nominační smutné překvapení se nevyhnulo ani Jadonu Sanchovi, Erikovi Dierovi či Dominicu Solankeovi.

Southgate je nešťastný z mnoha zranění

„Kdybychom měli konečnou soupisku vybírat zítra, pravděpodobně bychom vzali tucet obránců, protože máme kolem zranění mnoho otazníků a tohle samozřejmě nechceme," řekl Southgate k finální podobě nominace. „Doufejme, že se situace s časem vyjasní. Myslím si také, že nemůžu vzít příliš mnoho útočníků. Útočníkům musíte dát důvěru a nechat je cítit se výjimečně, a pokud jich máte moc, tak to nejde,“ dodal Southgate.

Anglie na začátku června ještě odehraje dva přátelské zápasy proti Bosně a Hercegovině a Islandu. Tam se ukáže, jak na tom hráči z nominace jsou. Na Mistrovství Evropy je pak ve skupině čeká Srbsko, Dánsko a Slovinsko.

Anglie vs. USA [25.11.] ▶️ MS ve fotbale 2022 živě | BetArena.cz

Nikolas Kočica /

Nejnovější články